Kino za školou ve Zlíně: Kraťasy jsou in!

Konference volně navazuje na vzdělávací seminář pro pedagogy Krátké filmy ve výuce aneb kraťasy jsou in!, kde bude možnost získání inspirací konkrétních aktivit a praktik do výuky:

Hledáte ideální propojení filmové výchovy s vaší výukovou praxí a nevíte, jak začít? Formát krátkého filmu pro vás může být ideálním řešením. Svým pojetím představuje jednu z nejdostupnějších forem zapojení práce s audiovizuálním dílem ve výuce, a to v širokém spektru různých edukačních aktivit. Krátký film ideálně zapadá do časové dotace výukových lekcí, je snadno dostupný nejen na platformách VOD, ale i v rámci festivalů. Přijďte načerpat novou inspiraci do své praxe na vzdělávací seminář Pedagogického kabinetu ASFAV v rámci Zlín film festivalu 1. června 2024. Představíme vám první kroky se zařazením krátkého filmu do výuky, vyzkoušíte si ukázkovou lekci na vlastní kůži, načerpáte informace o zdrojích i metodice, nasměrujeme vás, abyste z práce měli radost nejen vy ale především vaši žáci, studenti.

“S krátkými filmy ve výuce pracuji často. Výhodou je, že nevyžadují velkou časovou dotaci a dá se s nimi snadno pracovat prostřednictvím navazujících aktivit. Ať už blíže rozebírat příběh, postavy, zaměřit se na formu filmu, téma nebo využít krátký film jako inspiraci pro vlastní tvorbu. Možností je mnoho.” Lucie Hlavicová, předsedkyně AsFAV

Počet míst je omezen, neváhejte s registrací!
Praktické informace: 
Konference KINO ZA ŠKOLOU 
2. června 2024
9:00 – 16:00
Aula U18 | Budova U18, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Štefánikova 5670 76001 Zlín
Seminář pro pedagogy Krátké filmy ve výuce aneb kraťasy jsou in! 
1. června 2024
od 10:00
v prostoru G18
Přihlašovací formulář zde

MAG#art2friends