KUKOKLI oživí chátrající kostel

Multižánrový festival pro celou rodinu KUKOKLI se vrací i letos: 21. – 23. července v Horním Vítkově u Liberce

Léto a festivaly pod širým nebem zkrátka patří k sobě. Skvělá zpráva je, že tahle rovnice platí také letos. Návštěvníky všech generací od 21. do 23. července přivítá KUKOKLI 2023 (KULTURA KOSTEL KLID). Šestý ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce.

KUKOKLI není jen o živém umění, ale i výjimečné architektuře a okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa. KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu. Online prodej vstupenek: https://connect.boomevents.org/cs/event/31490516788910ac

Máme radost, že letos můžeme na KUKOKLI pozvat již po šesté a že záměr upozornit na stav chátrajícího kostela se každým rokem daří naplňovat o něco lépe, což má pozitivní vliv na získávání financí potřebných na rekonstrukci. Program festivalu je sestaven z vystupujících, kteří nás oslovují, a to jak svou tvorbou, tak osobně, a kteří souzní s nevšední atmosférou kostela a okolí. Koncerty doplňují divadelní představení, která se letos nekonají jen na scéně v beduínském stanu, ale nově i přímo v kostele. Doprovodný program poběží také v teepee nebo na louce. Přejeme si, aby si návštěvnící vedle kulturního programu užili i kontakt s přírodou a odreagovali se od každodenních starostí. Příjemný čas mohou na našem festivalu prožít celé rodiny i s dětmi.  Téma letošního ročníku je Vesmír a symbolizuje KUKOKLI jakožto snovou planetu, která ožívá jednou za rok,“ zvou zakladatelky KUKOKLI Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová.

Během dvoudenního festivalu KUKOKLI 2023 zahrají a zazpívají Cold Cold Nights, Island Mint, badfocus, Nina Rosa, Madhouse Express, Marjari a další. KUKOKLI stejně jako v předcházejících letech uvede i zahraniční kapely: James Harries [UK, CZ], Marc Euvrie [FR], The Wedge [DE]. Divadelní část zahájí představení Vrány souboru Holektiv, dále diváky čeká premiéra oblíbeného uskupení Ductus Deferens, akrobatické vystoupení na závěsné šále Alžběty Tiché nebo site specific studentů DAMU. Součástí doprovodného programu bude slam poetry, autorské čtení, přednáška o historii kostela, slackline a ranní jóga. Pro děti budou připravena loutková představení Louskáček či pohádka Studánka a kouzlo lesa.

Za projektem s názvem KUKOKLI stojí Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová, které kostel v Horním Vítkově zaujal hned při první návštěvě před sedmi lety. Johana s Miriam od první chvíle tušily, že kostel Navštívení Panny Marie je kouzelným místem a že by ho rády zpřístupnily lidem skrze festival. Postupem času zjistily, že samy dvě na organizaci festivalu nestačí, a tak přibraly další členy týmu, ochotné a schopné mladé lidi. Společným velkým snem je uspořádat festival na více místech najednou a upozornit tak na špatný stav chátrajících kostelů, které mají potenciál se opět stát místem pro společná setkávání.  

Festival KUKOKLI 2023 vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury, města Chrastava a obce Horní Vítkov. 

Více informací na www.kukokli.cz

MAG#art2friends