Kulturním vlakem do Berlína

Cesta do Berlína nebyla jednodušší než právě teď. Nemusíte sedat za volant ani studovat jízdní řády. 

V sobotu 9. září 2023 vypravuje festival United Islands of Prague společně s Česko-německým fondem budoucnosti speciální kulturní vlak, který vyjede ráno na trasu Praha-Drážďany-Berlín a večer pak zase zpátky.  Díky propojení United Islands a Česko-německého fondu budoucnosti můžete zažít jedinečnou jízdu plnou kultury a můžete se stát součástí tradičního berlínského Bürgerfestu. V průběhu cesty si budete moci vychutnat prvotřídní kulturní menu – a to třeba čtení Jaroslava Rudiše, unikátní unplugged koncert Žofie ze skupiny MyDy a také První česko-německý kabaret

V Berlíně však tahle jízda nekončí: od hlavního nádraží akrobaté a velké loutky z uměleckého souboru V.O.S.A přivedou cestující přímo do zahrad prezidentského paláce Bellevue, kde se přidají k velkolepé česko-německé edici Bürgerfestu. Čeká vás bohatý kulturní program, zajímaví hosté a skvělé jídlo. 

Během afterparty při zpáteční cestě do Prahy vás bude doprovázet hudební produkce DJ. Vstup na slavnost v Berlíně je zdarma. Cena jízdenky jedním směrem je 25 EUR. Tenhle vlak vám nesmí ujet!

United Islands of Prague

21. ročník festivalu United Islands of Prague se uskuteční 3. a 4. května 2024 a to ku příležitosti dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Právě vstup naší země do EU byl impulsem pro vznik festivalu United Islands of Prague.

Od roku 2004 festival stál u startu kariéry mnoha dnešních hudebních hvězd. Na festivalu coby noví interpreti v minulých letech hráli třeba Zrní, Kapitán Demo, Midi Lidi, Please the Trees, Lanugo, Sunflower Caravan, Mydy, Prago Union, nebo třeba N.O.H.A, Ela Eyre, Socalled, Aloe Blacc, Birth of Joy, A-collective, Husky Loops, La Fontaines či The Drens. V roce 2019 se festival oblékl do britské edice, v roce 2020 a 2021 do německé a v roce 2022 pak pod tíhou války na Ukrajině byl s podtitulem “Freedom edice”.

MAG#art2friends