Kytarista legendárních Crocodiles přijíždí do Bike Jesus

Crush Of Souls je nový synthpop-meets-gothic projekt kytaristy Charlese Rowella z kapely Crocodiles. Ten zní jako jako kdyby si „Nick Cave broukal nad minimalistickou elektronikou Martina Reva nebo The Lords of the New Church z éry Stiv Bators a jamoval s Waynem Husseym a Tonym Wakefordem“. Všemi Charlesovými projekty (Crocodiles, ISSUE, Flowers of Evil) se vždy táhlo vlákno synth-punku, death rocku a DIY hluku, nicméně Crush Of Souls se s novým albem (A )Void Love propadají ještě „do větší temnoty“.

Další v řadě je Lazer Viking, který dal po 20 letech sbohem kytarám a pouští se do objevování taneční hudby. Nové desce Tunnel Vision, oceněné cenou Apollo za desku roku a cenou Anděl za videoklip, vévodí masivní basové linky „jako vystřižené z nejobskurnějších hitů italo-diska, repetitivní proto-techno diktát bicích automatů a odzbrojující nostalgie osmdesátkových refrénů“. Jeho poslední desce Tunnel Vision vévodí opulentní synth-basové linky jako vystřižené z nejobskurnějších italo-disco hitů, repetitivní proto-techno diktát drum machines a odzbrojující nostalgie osmdesátkových ‘cheesy’ refrénů.

Jako ‘very special guest‘ vystoupí navíc tajemný Rafael, který je podle slov Charlese Rowella Otto von Schirach polské scény. Klap, klap, temný a zároveň vtipný večírek garantován.

MAG#art2friends