Lenka Dusilová: nový singl a turné

Lenka Dusilová se novým singlem Maria vrací k písničkovější formě a s hvězdným bandem míří na klubové turné

Klubové turné CZ/SK TOUR 2023, nový singl Maria, festival MUNDIAL Montréal 2023… Lenku Dusilovou, devítinásobnou držitelku výročních hudebních cen Anděl a jednu z nejvýraznějších osobností české hudební scény, čeká po pracovní stránce velmi intenzivní závěr roku. 

„Singl Maria jsme natočili s mojí současnou kapelou Lenka Dusilová BAND a písničkářkou Alen. Je napsaná s obdivem k dětskému světu fantazie, do kterého děti rády unikají nejen při svých hrách, ale často i v tlaku a obavách. Prostě, když už je toho na ně moc,” říká Lenka Dusilová k novince, kterou se vrací k písničkovější formě. Text napsal Martin Evžen Kyšperský na motivy Lenčiných prožitků z dětství, jež znovu ožívají v zrcadle rodičovství. Hudební produkce se ujal Igor Ochepovsky. Cover a visualizér singlu na YT je dílem audiovizuální tvůrkyně NIVVA

Maria vychází na všech digitálních platformách 3. listopadu 2023. Link k singlu na https://lenkadusilova.lnk.to/maria

Živá verze nového singlu Maria bude mít premiéru na klubovém turné CZ/SK Tour 2023, které začne 8. 11.brněnském klubu První Patro. Následující koncerty budou v Olomouci, Krnově, Červeném Kostelci, České Lípě, Bratislavě, Žilině a 16. 12. v Novém Mestě nad Váhom v klubu Blue Note. Lenku Dusilovou na turné doprovodí její současná kapela, tvořená špičkovými hudebníky, kteří nadčasovému repertoáru své „frontwoman“ dávají svěží jiskru a současný zvuk.

Hvězdnou sestavu Lenka Dusilová BANDu tvoří kytarista Igor Ochepovsky, klávesista Jan Aleš, basista Ondřej Hauser, bubeník Michal „KolouchDaněk a vokalistka Alen. „Jsou to brilantní hudebníci o generaci mladší než já a velmi dobře reflektují moderní zvuk i aranžmá. Dodávají mému původnímu eklektickému repertoáru novou energii,” podotýká Lenka Dusilová.

Během CZ/SK Tour 2023 si Lenka Dusilová “odskočí” do Kanady, kde 17. 11. vystoupí na showcase festivalu MUNDIAL Montréal 2023. Organizátoři této prestižní akce ji vybrali z více než 150 umělců z celého světa jako jedinou zástupkyni České republiky. Další pozvání, které Lenka s radostí přijala, přišlo od kapely Lucie. Nebude tak chybět mezi hosty na třech exkluzivních koncertech Lucie.

Lenka Dusilová BAND – CZ/SK TOUR 2023
08. 11. BRNO, První Patro
09. 11. OLOMOUC, Jazz Tibet Club
10. 11. KRNOV, Kofola Music Club
11. 11.ČERVENÝ KOSTELEC, Divadlo J. K. Tyla
15. 11. ČESKÁ LÍPA. KD Crystal
13. 12. BRATISLAVA, Randal Club
15. 12. ŽILINA, Smer Klub 77
16. 12. NOVÉ MESTO NAD VÁHOM, Blue Note

Vstupenky na www.lenkadusilova.art

Lenka Dusilová (28. 12. 1975, Karlovy Vary), devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V šestnácti letech stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko. Poté následovala spolupráce s populární Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa. Hned první kroky na sólové kariéře jí vynesly titul Zpěvačka roku ve výročních cenách Akademie populární hudby Anděl, poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem. Třetí sólovou desku Mezi Světy natočila v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky a producentem Benem Yonasem. Cen Anděl (2005) tentokrát album vyneslo hned několik.

Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory) vyústily ve spolupráci na velmi respektovaném a nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers, za něž Lenka získala čtvrtou cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii Zpěvačka roku (2008). Své čtvrté sólové album s názvem Baromantika natočila zpěvačka ve spolupráci se silným producentským tandemem Beata Hlavenková + Tin Soldiers (producentské duo Patrik Karpentski–Viliam Béreš). I za Baromantiku získala Dusilová Anděla (2011), opět jako Zpěvačka roku. Album Baromantika bylo také nominováno mezi nejlepší hudební počiny roku 2012 v nových hudebních cenách Apollo.

Deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo. Lenka za album získala již šestou cenu Anděl, a to opět v kategorii zpěvačka a taktéž nominaci na hudebních cenách Apollo 2014. Poslední řadové album ŘEKA vyšlo v roce 2020 a Lenka Dusilová za něj získala tři hudební ceny Anděl – jako sólová interpretka, za skladbu roku a album roku. V současnosti Lenka připravuje nové album společně s kapelou Lenka Dusilová BAND. Vedle rodičovství a vedlejších tvůrčích hudebních projektů s vybranými zahraničními hudebníky se věnuje i hudebním workshopům a individuálním konzultacím.

MAG#art2friends