Letní filmové zážitky s Finále Plzeň

Vlahé letní večery, kulisy západočeských hradů a zámků nebo příjemných netradičních míst ve městě, něco dobrého k pití a skvělé filmy. Zní to jako dokonalá prázdninová idylka podle vašeho gusta? Přesně takový program chystá tým Finále Plzeň. Od 21. července až do 6. září vás čekají české i zahraniční snímky na celkem osmi místech v Plzni a Plzeňském kraji.

Plzeňské filmové večery

Kdo by si chtěl pod hvězdami užít nejzajímavější snímky současné světové i české kinematografie, může na ně vyrazit na netradiční místa po Plzni. V Meditační zahradě se bude promítat Muž, který stál v cestě sledující strhující příběh Františka Kriegla, který v srpnu ’68 jako jediný odmítl podepsat Moskevský protokol s Tomášem Töpferem v životní roli. Součástí vstupného je i komentovaná prohlídka zahrady, která bude předcházet samotné projekci. 

Pivovar Purkmistr nabídne akční Top Gun: Maverick s nestárnoucím Tomem Cruisem a česko-slovenskou novinku Nikdy neříkej nikdy a k tomu zásobu skvělého piva. 

V Kafe Smetanka vás kromě domácího popcornu s netradičními příchutěmi čeká i Velryba s oscarovým Brendanem Fraserem, oceňovaný Trojúhelník smutku a komediální drama Letní světlo, a pak přijde noc o islandské vesnici, kde všichni obyvatelé žijí daleko od sebe.

U Waltera namíchají speciální drinky k výbušné norské komedii Bombastický Johan o životě maloměstského samotáře s citem pro dynamit, která se pro dosažení co nejlepšího zážitku bez okolních ruchů bude promítat v režimu silent kino, tedy se sluchátky na uších.

Promítá se od 20:30 nebo 21:00. Generální partnerem akce je Skupina ČEZ.

Filmové hrady a zámky

Oblíbené Filmové hrady a zámky se vracejí i v letošním roce. Pátky a soboty na Švihově, na Kozlu a v Horšovském Týně budou patřit českým filmům.   Těšit se můžete na Život pro samouky s Janou Plodkovou, Jaroslavem Pleslem, Davidem Švehlíkem a Václavem Neužilem nebo nový snímek Můžem i s mužem v režii Vandy Hybnerové podle stejnojmenné úspěšné divadelní hry. A hned druhý den po premiéře budete mít možnost vidět novou romantickou česko-slovenskou komedii Nikdy neříkej nikdy s Terezou Kostkovou, Lenkou Krobotovou, Hanou Holišovou a Ondřejem Sokolem. Projekce začínají od 21 hodin a o výborné víno se postará malé rodinné Jindrovo vinařství z jihomoravských Mutěnic. Hlavním partnerem je Autocentrum Jan Šmucler. Filmové hrady a zámky finančně podpořil Plzeňský kraj.

Letní kino U Matoušů

Rodiče s dětmi se mohou každý čtvrtek vypravit do Selského dvora U Matoušů v Plzni Bolevci za rodinnými filmy. Projekce nepřekazí ani nepřízeň počasí, protože za deště promítáme v kryté stodole. Kromě oblíbených pohádek bude malé návštěvníky vždy čekat drobné překvapení od našich partnerů. Hraje se už od 20:30 za každého počasí. Hlavním partnerem akce je Městský obvod Plzeň 1.

MAG#art2friends