Letní kino v DOXu opět otevírá své brány

Ve spolupráci s Edison Filmhubem nabídne unikátní dramaturgii filmů o umělcích a umění

Vlahý večer, hvězdná obloha, vychlazený drink, pohodlný trávník a k tomu dobrý artový film. Lze si představit lépe strávený letní večer? Letní kino na střeše sálu DOX+ nabídne výhled na vzducholoď Gulliver, projekce na velkoplošném venkovním plátně, skvělý zvuk bezdrátových sluchátek a nezaměnitelnou atmosféru. Každou středu po setmění promítá ve spolupráci s Edison Filmhubem jednu filmovou lahůdku! 

Celkem přinese divákům devět filmů s výtvarnou tematikou. V pečlivě vybrané artové dramaturgické lince se prolíná současná umělecká kinematografie a světy umělců samotných. Od Caravaggia po Jeana-Luca Godarda, od pařížského muzea Louvre po íránské autoritářské dusno, od výtvarného umění po burlesku.   

Propojení Centra současného umění DOX s pečlivou artovou dramaturgií butikového kina Edison Filmhub vzniklo organicky, s vášní vytvářet mosty v různých segmentech kulturního zážitku. Filmy, které prochází naším dramaturgickým výběrem překračují běžnou sféru kinematografického zážitku stejně, jako kurátorství v DOXu přetváří všední zkušenost s uměním.“ Popisuje CEO Film Europe Ivan Hronec a kreativní ředitel Dominik Hronec.  

Kino začíná už první červencový týden projekcí filmu Obávaný o francouzském režisérovi Jeanu-Lucu Godardovi. Novinkou je, že film Caravaggiův stín o složitém a dobrodružném životě Michelangela Merisiho alias Caravaggia uvedou v DOXu dokonce v české předpremiéře, a to 9. srpna. 

Program letního kina: 

5. 7.   Obávaný (Francie) 
12. 7.   Gauguin – Voyage de Tahiti(Francie) 
19. 7.   Leonora addio (Itálie) 
26. 7.   Velká nádhera (Francie, Itálie) 
2. 8.   Turné (Francie) 
9. 8.   Caravaggiův stín(Itálie, Francie) – předpremiéra 
16. 8.   Prase(Írán) 
23. 8.   Sůl Země (Francie, Itálie, Brazílie) 30. 8.  Frankofonie(Francie, Německo, Nizozemsko)

MAG#art2friends