Letní kino v DOXu

Unikátní dramaturgie filmů o umělcích a umění

Oblíbené letní kino na střeše sálu DOX+ nabídne výhled na vzducholoď Gulliver, projekce na velkoplošném venkovním plátně, skvělý zvuk bezdrátových sluchátek a nezaměnitelnou atmosféru. Každou středu po setmění promítá ve spolupráci s Edison Filmhubem jednu filmovou lahůdku!

↑ projekce v letním kině na terase DOX+, foto: Tomáš Hejzlar

V pečlivě vybrané artové dramaturgické lince se prolíná současná umělecká kinematografie a světy umělců samotných. Od Caravaggia po Jeana-Luca Godarda, od pařížského muzea Louvre po íránské autoritářské dusno, od výtvarného umění po burlesku. 

Propojení Centra současného umění DOX s pečlivou artovou dramaturgií butikového kina Edison Filmhub vzniklo organicky, s vášní vytvářet mosty v různých segmentech kulturního zážitku. Filmy, které prochází naším dramaturgickým výběrem překračují běžnou sféru kinematografického zážitku stejně, jako kurátorství v DOXu přetváří všední zkušenost s uměním.“ Popisuje CEO Film Europe Ivan Hronec a kreativní ředitel Dominik Hronec.

Caravaggiův stín o složitém a dobrodružném životě Michelangela Merisiho alias Caravaggia uvedou v DOXu dokonce v české předpremiéře, a to 9. srpna.

Všem filmovým fanouškům nabízí filmové noci uprostřed města, velkoplošné venkovní plátno, skvělý zvuk bezdrátových sluchátek a snímky, které nejsou jen tak k vidění. Více informací najdete na zde.

MAG#art2friends