Letošní Prague Open Air zahájí Jamaron

Jamaron do Prahy přijíždějí skvěle naladění z probíhajícího českého turné. „Kluby jsou naplněné a fanoušci nadšení,” zdůrazňuje kytarista Ondřej Dostál. Navíc pak kapelu vedle pražského vystoupení čeká do září přes dalších čtyřicet koncertů po celé republice.

Zároveň členové připravují na léto další singl a pracují na rozvoji svého fan klubu na nově vzniklém Patreonu. „Takže třeba u pražského koncertu budou mít členové fan klubu Jamaronu možný přístup už na zvukovou zkoušku,” doplňuje Ondřej Dostál. „Co se týká možné nové desky, rozhodli jsme se pokračovat cestou pravidelného vydávání singlů a posléze je zarámovat novým albem. A chystáme dvě překvapení, ale ty si zatím necháme pro sebe. Snad jenom dodáme, že možná bude větší teplo, než by kdo čekal. A možná, že by nás na pódiu mohly osmahnout i plameny,” uzavírá Dostál.

Kapelu Jamaron (čti „Džamaron“) založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Od svého vzniku vydala skupina demo EP V Obraze a tři studiová alba – Nahá, Doma a nejnovější Generace, které vyšlo v březnu 2022. Svůj zatím poslední singl a videoklip Smrt nás nerozdělí z února letošního roku kapela vydala jako poctu a vzpomínku na tragicky zesnulého baskytaristu Filipa Karlíka.

MAG#art2friends