Literární debut herečky Karin Bílík Vápeníčkové

Knižní novinka Do puntíku je plná otázek a odpovědí pro zvídavé děti i dospělé

Do puntíku je kniha pro malé i velké Benjamíny, pro děti i dospělé, kteří se rádi ptají na cokoliv je napadne a nespokojí se s žádným nevím, možná, natož na to není odpověď!

Lidé na Puntíku by rádi všechno do puntíku znali. Proto se pořád na něco ptají. Hledají tečky za větami. Některé odpovědi jsou schované právě v téhle knížce. Jak vznikl svět? Kde končí nekonečno? Kde bydlí čas? Jak chutná vzpomínka? Je ticho slyšet? Proč se na světě počítá? Další puntíky o Puntíku leží třeba na chodníku, hřbetu slunečníku, občas ve slovníku, nultém poledníku nebo v naší fantazii. Ta je totiž vůbec nejpuntíkovatější…

Karin Bílík Vápeníčková je absolventkou DAMU – katedry Alternativního a loutkového divadla a Ostravské univerzity v oboru česká a německá filologie a literatura. Hraje v Divadle Komedie (Tesla) či Studiu Hrdinů (Romanticky rozprašuji vlastní popel). Do puntíku je její knižní debut. Hravé Karininy texty provázejí veselé obrázky Káti Villinové. Kniha je z velké části rýmovaná a skvěle se hodí ke společnému prohlížení a hlasitému předčítání.

V tichu a samotě ke mně přišla myšlenka, zda stihnu a zvládnu mému synovi vše o světě povědět a vše mu zodpovědět. Položila jsem si několik otázek, které mi vrtají hlavou, a nechci, aby pro něj zůstaly záhadou. Tuším, že první otázka zněla: Můžu Boha vidět z letadla? A tak jsem začala psát, rýmovat a dovolila jsem si filozofovat s notnou dávkou nonsensu. Kdyby kniha přiměla rodiče s dětmi k dialogu a otevřela jim cestu k fantazii, budu šťastná. Psala jsem ji proto, aby se lidé nebáli odpovídat na cokoliv a nespokojili se s žádným nevím, bůhvíproč natož – o tom se nemluví,“ říká Karin Bílík Vápeníčková.

Karin Bílík Vápeníčková: Do puntíku, ilustrovala Káťa Villinová, v říjnu vydává nakladatelství Rosier, 80 stran

MAG#art2friends