LP vystoupí na Prague Pride

Překvapením letošního programu Prague Pride je příjezd americké zpěvačky LP, která se identifikuje jako genderově neutrální a používá zájmeno they, i když připouští i ženský rod. LP v Praze natáčela již letos v květnu klip k písničce One Like You a naši metropoli si zamilovala. Proto si její prostředí vybrala i pro klip k další písni z nového alba Love Lines nazvané Dayglow. LP potěšilo, že v době jejího pobytu bude probíhat festival Prague Pride, a rozhodla se točit přímo v prostředí Pride Village na Střeleckém ostrově a v Pride Parku na Letné. Nový videoklip vzniká i díky podpoře generálního partnera festivalu, společnosti Vodafone.

Pražské publikum LP miluje, a proto pro ně v sobotu 12. srpna krátce vystoupí na Vodafone Rainbow Stage v Pride Parku. Na podium přijde v 18:45 hodin a zahraje několik skladeb, dvakrát zazní píseň k natáčenému klipu. „Ohromně nás překvapilo, když se nám ozvala produkce LP, že by právě na Prague Pride chtěla natočit svůj klip. Je to pro nás velká čest, souzníme s postoji LP ke queer a ženským právům a máme radost, že můžeme účastnictvu Prague Pride zprostředkovat takový zážitek,“ říká ředitelka festivalu Kamila Fröhlichová. 

LP v Praze natáčela již letos v květnu klip k písničce One Like You

Natáčení videoklipu podpořil i generální partner festivalu, společnost Vodafone. „Jsme hrdým partnerem Prague Pride letos už pošesté právě proto, že rovnost práv je pro nás klíčovou hodnotou. Každoročně se v době konání festivalu na sociálních sítích setkáváme s velkou vlnou nenávisti, ale o to více si vážíme toho, že s námi nyní spojila síly právě LP. Společně totiž můžeme českému i světovému publiku ukázat, jak skvělou atmosféru má nejbarevnější festival letošního léta a že nenávist u nás opravdu nemá své místo,“ doplňuje Barbora Kožíšková, ředitelka komunikace značky Vodafone.

MAG#art2friends