Magnesia Litera: Mezi nebem a pacientem

„Postavit se na pódium Národního divadla a mít před sebou desítky lidí, kteří toho ve světě knih tolik dokázali, je víc než sen,“ reaguje na ocenění Martin Moravec. „Skoro mám až pocit, že mezi ně nepatřím. Ale poslali mě sem čtenáři, takže se snad nevzbudím. Tedy poslali sem nás. Bez Marka by tahle kniha nikdy nevznikla a jemu tedy patří můj největší dík.“

Marek Dvořák je mezi českými doktory svéráz. A to nejen kvůli mnoha tetováním, která má po těle. Pro kontroverzní názor nejde daleko, má osobitý smysl pro humor, ale zároveň je na každé jeho větě znát, jak moc medicínou žije. Knížka Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem mimořádně čtivým způsobem odkrývá zákulisí jeho práce i každodenního života. A třeba i to, jak se vyrovnává se všemi těmi hrůzami, které každý den vidí.

Čtenářskou oblibu knihy Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem vedle Kosmas Ceny čtenářů Magnesia Litera 2024 potvrzuje také cena ČESKÝ BESTSELLER 2024 v kategorii Biografie, kterou získala v březnu. Knihy se prodalo už přes 60 tisíc výtisků a na Databázi knih si dlouhodobě drží vysoké hodnocení 97 procent. Knihy Martina Moravce, včetně oceňovaného bestselleru Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem, jsou v prodeji i s podpisy autorů na www.knihyodmartina.cz.

Knižní rozhovory zatím Martin Moravec vydal čtyři. „Zatím budu trochu tajemný, ale už snad můžu říct, že pět je hezčí číslo,“ přidává plány na letošní podzim.

MAG#art2friends