Marek Adamczyk bude Formanem

Letní scéna Musea Kampa uvede 18. a 19. června 2024 premiéru nové inscenace Forman. V hlavní roli proslulého oscarového režiséra Miloše Formana se představí Marek Adamczyk a Patrik Děrgel. Spolu s nimi si zahrají Aleš Petráš, Václav Vašák, Roman Blumaier, Kryštof Krhovjak, Nathanael Ruml, Maxmilián Kocek, Matouš Ruml, Daniel Šváb, Stanislava Jachnická ad. Jeden z “Formanů” – známý herec Marek Adamczyk – nám odpověděl na několik otázek.

Já jsem byl nadšený, myslím, že nejprve jsem dostal nabídku zahrát si na Letní scéně Musea Kampa. Teprve pak jsem se dozvěděl, že tentokrát to bude Forman a přišlo mi to jako skvělý nápad. Protože mám Formana fakt rád, mám rád jeho filmy, tak jsem byl od začátku nadšený a zároveň zvědavý na to, jak to celé pojmeme a jak na Formana jít, protože to není úplně zjevné. A dál jsem zvědavý, k čemu to dovedeme.

No máme ještě čas a zatím na to nemám mozkové kapacity, protože teď mě naplno zaměstnává tancování ve StarDance. Každopádně já mám Formana docela nakoukaného, myslím, že se to bude hodně odvíjet od toho, jak se pojme celková koncepce, ale myslím si, že to bude velká zábava.

No právě, nedokážu úplně říct jeden – ale kdybych měl říct třeba TOP 3, tak by to byly Lásky jedné plavovlásky, Muž na Měsíci a Hoří, má panenko.

Já se těším, že budu moci zkouknout znovu všechny Formanovy filmy.

To nevím, já se chci hlavně podívat na ty filmy. A pak je také spousta materiálů, kde je vidět, jak Forman mluví, jak se pohybuje, takže na to se taky vrhnu, pak je hezký Formanův životopis, hezká knížka rozhovorů a já se těším, že se budu moct do toho všeho ponořit a udělat si ještě nějaký další obrázek o něm.

Ano, viděl jsem Martu a ta se mi moc líbila.

Já se na to moc těším, protože v Martě mám spoustu kamarádů a zdá se mi, že všichni herci, kteří tam účinkují, jsou moc spokojení a je jim tam dobře. Takže se těším, že to bude příjemná štace. A to, že nebudu mít prázdniny, na to jsem docela zvyklý, člověk si prázdniny musí udělat prostě někdy jindy. Tím, že jsem na volné noze, si můžu čas zorganizovat tak, jak mi vyhovuje.

MAG#art2friends