Martin Moravec zpovídá svérázného lékaře

Respektovaný novinář a autor úspěšných knižních rozhovorů Martin Moravec odtajnil jméno pozoruhodné osobnosti, se kterou rozmlouvá ve své nové knize. Po neurochirurgovi Vladimíru Benešovi, pilotovi Davidu Heclovi a vyšetřovateli Josefu Marešovi je to lékař letecké záchranné služby Marek Dvořák. Očekávaná novinka Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem vyjde v polovině října. Už nyní si ji můžete objednat na webu Knihy od Martina i s podpisy obou autorů!

Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene? Kdy měl při zásahu strach a co už by ve službě nechtěl zažít? Knížka Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem přináší vyprávění, při kterém se občas tají dech. Chvílemi je dojemné a jindy vás naopak rozesměje. Taky vás naučí, že při první pomoci se není čeho bát, a možná i přiměje víc přemýšlet nad tím, co v životě děláte.

Při psaní zatím žádné knížky jsem nezažil takový koktejl emocí. Promíchaly se ve mně snad všechny. Od smíchu k slzám. Od dojetí ke kroucení hlavou, že jsou některé věci vůbec možné. Kolikrát mi různé příběhy běhaly v hlavě ještě několik hodin poté, co jsem je slyšel,“ přiznává Martin Moravec.  

Marek Dvořák je mezi českými doktory svéráz. A to nejen kvůli mnoha tetováním, která má po těle. Pro kontroverzní názor nejde daleko, má osobitý smysl pro humor, ale zároveň je na každé jeho větě znát, jak moc medicínou žije. Knížka Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem mimořádně čtivým způsobem odkrývá zákulisí jeho práce i každodenního života. „Hodně lidí mi říkalo, že se jim líbí, jak píšu a ať napíšu knihu. Já jsem na to odpovídal, že na to nemám a že bych to neuměl tak hezky formulovat, navíc bych nechtěl psát o sobě a na některé věci se nemůžu zeptat sám sebe, proto jsem moc rád, že to za mě udělal Martin Moravec. Samotného mě překvapilo, kolik věcí ze mě dokázal vytáhnout, jak jsem se rozpomněl na věci, které jsem myslel, že v paměti už dávno nemám. Lidé, kteří už knížku četli, říkají, že je chvílemi vtipná, chvílemi smutná, někdy si asi lidi řeknou, že jsem magor, občas souhlasně pokývají. A tak to asi má být.“

Martin Moravec, Marek Dvořák – Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem, 328 stran, cena 389 Kč, k objednání zde

MAG#art2friends