Mezinárodní premiéra #annaismissing

Vedle mezinárodní premiéry byl seriál #annaismissing ve Francii součástí třídenního industry programu Fórum určeného producentům, distributorům a dalším filmovým profesionálům. Festival Series Mania proběhl v Lille od 15. do 22. března.

Short Forms Competition, soutěž krátkých forem, kam byla #annaismissing vybrána, nabídla osm seriálů z osmi různých zemí, jako jsou Dánsko, Francie, ale i Kanada nebo Austrálie. Další seriály byly uváděny v sekcích Mezinárodní soutěž, Francouzská soutěž, Soutěž komedií, Mezinárodní panorama a Speciální uvedení. Na festival se hlásili tvůrci dohromady 369 seriálů z šedesáti zemí světa.

„Velmi nás těší už jen samotná účast v soutěži festivalu Series Mania, která otevírá #annaismissing cestu do světa. To je po ocenění mezinárodní ceny Emmy pro náš předchozí seriál #martyisdead velmi důležité, abychom na podobný úspěch navázali,“ vzkázal z francouzského Lille producent Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Ta ve spolupráci s Voyo a mezinárodním prodejcem seriálu SKOOP Media pořádá v Lille ke svému projektu také společnou prezentaci Happy Hour.

Věříme v úspěch #annaismissing, ale i české audiovize. Doufáme, že s rostoucím potenciálem a kvalitou českých televizních seriálů bude těch úspěšných přibývat. Dnes jsme tu viděli tzv. pitch nového seriálu Our People tvůrců Miro Šifry, Terezy Nvotové, producentů Tomáše Hrubého a Jakuba Viktorína, o vraždě investigativního novináře Jana Kuciaka na Slovensku. Šlo o jednu z nejlepších prezentací připravovaných projektů, co jsem tady na festivalu viděl,“ dodává Vratislav Šlajer. V tuzemsku vyhrála letos #annaismissing Cenu české filmové kritiky v kategorii Mimo kino, získala nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní seriál a byla oceněna cenou Trilobit každoročně udílenou FITES.

Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Devítidílný seriál je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead oceněného International Emmy Award 2020. Jak v seriálu #martyisdead inspirovaným reálným případem kyberšikany, tak i v napínavém příběhu s překvapivým odhalením #annaismissing se tvůrci zabývají odvrácenou stránkou internetu, která změní život jedné konkrétní rodině. V České republice a na Slovensku je seriál k vidění exkluzivně na Voyo.

#annaismissing vyrobili Bionaut a Fameplay ve spolupráci s Voyo. Projekt vznikl s podporou Státního fondu kinematografie a Prague Audiovisual Fund. Partnery projektu jsou Nadace PPF, Bezpečně v síti.cz, ČSOB a Dell a slovenská společnost Raketa. Realizaci projektu podpořil slovenský Audiovizálny fond v programu podpory audiovizuálního průmyslu.

MAG#art2friends