Mezinárodní projekt plný radosti v divadle DISK  

Nápad na tento projekt vznikl kolektivně diskuzí v týmu, který je složen z umělců z různých zemí, včetně Itálie, Slovinska, Slovenska, Chile, Polska a Japonska, a také studentů českých programů herectví a režie a dramaturgie Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Inscenační tým se rozhodl využít prostory divadla DISK netradičně, jako živý stavební prostor. Během celého představení před očima diváka vyroste objekt. „Ptali jsme se: Jak stavíme? Jak dáváme věci dohromady? Jaké jsou strategie, jak to dělat? Tyto předměty jsou více než jen naším materiálem. Nejsou to naše rekvizity, v jistém smyslu jsou nám rovny. Mají také svůj vlastní charakter, to je myšlenka, o kterou nám jde,“ vysvětluje režisér Aljoša Lovrić Krapež.

Stavebnice jako třeba LEGO se mi líbí právě proto, že nezáleží ani tak na tom, co stavíte, nebo jak to stavíte, jako na zážitku a radosti ze skládání kostky ke kostce. Je to v nás nějak zakořeněné, ve všech lidech. Rádi stavíme a vytváříme věci,” dodává k tématu inscenace Pedro Gramegna Ardiles, dramaturg inscenace a student divadelní režie z Chile.

INFORMACE O INSCENACI

Inscenace IS JOY je jazykově bezbariérová, určena pro děti i dospělé a bude uvedena v divadle DISK jen v prosinci a poté v lednu v rámci klauzurního festivalu Proces Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU. 

režie: Aljoša Lovrić Krapež

dramaturgie a světelný design: Pedro Gramegna Ardiles

scénografie: Jasmine Molinari

zvukový design: David Ficek

kostýmní výtvarnice: Mara Ingea

produkce: Lenka Pitronová, Barbora Zajíčková 

hrají: Michaela Čajkovičová, Michal Salwiński, Ana Nežmah, Filip Mramor, Sai Morikawa

pedagogické vedení: Ing. MgA. Branislav Mazúch, doc. MgA. Sodja Zupanc-Lotker, Ph.D.

premiéra: 15. 12.2023 v 19:30 v Divadle DISK 

nejbližší reprízy: 16. 12., 17. 12., 29. 1. a 30. 1. od 19:30 

Vstupenky jsou k dostání buď online na www.divadlodisk.cz nebo v pokladně divadla (ve všední dny od 17:00 do 19:30 a o víkendu vždy hodinu před představením).

MAG#art2friends