Minisérie Dcera národa dotočena

Dcera národa je příběhem romantické lásky mladé dívky, jejíž touha po lásce a svobodě se  odehrává v době národního obrození ve druhé polovině 19. století, kdy se formovala česká  národní identita i postavení žen ve společnosti.

Život Zdeňky Havlíčkové v mnoha aspektech rezonuje s dnešní dobou i s tématy současné mladé generace. Proto nás těší, že hlavní roli  přijala mladá herečka Antonie Formanová,“ podotkla producentka Lada Dobrkovská za  společnost CANAL+.

Je to krásný projekt. Pro mě je to obrovská příležitost a cítím i velkou  zodpovědnost. Jsem ráda, že mohu ztvárnit pro mne silnou a zajímavou osobnost Zdeňky  Havlíčkové, vzdorující vůli obrozenců. Spatřuji v tom i nějakou její současnost,“ okomentovala svou roli Antonie Formanová, která si zahraje po boku herců Jiřího Langmajera, Jana Vlasáka, Vladimíra Javorského, Leoše Nohy, Roberta Mikluše či Ladislava Hampla. Mladou hereckou generaci vedle Formanové zastupují Martina Jindrová, Daniel Kadlec, Vojtěch Machuta, Mark Kristián Hochman nebo Jakub Jelínek

„Minisérií Dcera národa vkročila skupina CANAL+ v České republice a na Slovensku na pole vlastní lokální tvorby. Chceme jít stejnou cestou jako naši kolegové ve Francii a Polsku a  zaměřit se na inovativní projekty s důrazem na kvalitu produkce, v nichž vidíme potenciál.  Premiéru včetně zařazení do nabídky streamovací platformy canalplus.cz plánujeme na září  2024. Velice nás těší, že již na prvním projektu v České republice spolupracujeme s významným koproducentem, jako je Česká televize,“ řekl Ladislav Řeháček, VP společnosti  CANAL+ Luxembourg pro Českou republiku a Slovensko.

Dcera národa nabízí zcela nový pohled na české dějiny inspirovaný úspěšnými zahraničními  koncepty. Společnost Barletta se scenáristkou Lucií Vaňkovou zpracovala příběh jako  moderní trendy minisérii zasazenou do 19. století. Tvůrci si kladli za cíl zpracovat historické  téma z dob národního obrození s vtipem a ve zcela novém vizuálním hávu, které má navíc  skrze postavu drzé a zábavné hrdinky velký mezinárodní potenciál,“ doplnila Lada  Dobrkovská.

„Věříme, že s příběhem Zdeňky Havlíčkové se identifikují diváci historicky  laděných projektů, ale i právě mladá generace, které Dcera národa nabídne jiný, zábavný  pohled na dějiny v srdci Evropy,sdělila producentka společnosti Barletta Maja Hamplová.  

Natáčení minisérie Dcera národa probíhalo v České republice od poloviny prosince 2023 do února 2024 v Novém Městě nad Metují, Jaroměři a Praze. Oficiálně byl seriál dotočen v Jaroměřicích nad Rokytnou 4. 2. 2024.

Zdroj a foto: CANAL+, Barletta

MAG#art2friends