Miro Žbirka: Symphonic Night

Exkluzivní koncert Miro Žbirka – Symphonic Night nabídne příznivcům československé hudební legendy mimořádnou příležitost k setkání s Mekyho hudbou tak, jak ji ještě nikdy neslyšeli. V pražském O2 universu 15. prosince zazní nadčasové hity v jedinečném instrumentálním symfonickém zpracování s Mekyho kapelou, velkým orchestrem, umocněné vizuální show  a videoprojekcemi – videoartem Davida Žbirky.  

Miro Žbirka – Symphonic Night navazuje na úspěšnou prezentaci Symphonic Alba z roku 2011 a následnou Symphonic Tour. Ideově ji ještě sám Miro dramaturgicky připravoval spolu s aranžérem Danielem Wunschem. Skladby jako Balada o poľných vtákoch, Atlantída, Len s ňou, Múr našich lások, Co bolí to přebolí zahraje Karlovarský symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoše. Pozvání do O2 universa přijali také renomovaní hudební hosté, například známá violoncellistka Terezie Kovalová a oceňovaná slovenská sopranistka Adriana Kučerová, která má za sebou četná vystoupení na předních scénách a koncertních pódiích včetně milánské La Scaly.

Čekání na prosincový koncert Miro Žbirka – Symphonic Night zpříjemní poslech Mekyho alb z období 1992–2022, která jsou nyní dostupná na vinylu. Vydavatelství Universal Music celou kolekci vydalo vloni v říjnu vlimitovaném počtu LP boxů s názvem Vinyl Box – Universal Collection, které se však záhy vyprodaly. Dobrá zpráva tak je, že LP s alby Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Modrý album (2002), Dúhy (2005), Empatia (2009), Symphonic album (2011), Miro (2015), Double Album (2018) a  Posledné veci (2022) jsou aktuálně v prodeji  samostatně na linku : https://unimerch.cz/collections/zbirka-miro. Speciální bonus, který byl součástí LP boxů, EP se skladbami Perfektná a Stále hrej, se objeví na streamovacích servisech v pátek 22. března.

MAG#art2friends