Můj život s Mekym

V říjnu vyjde kniha o životě s Mirem Žbirkou – křtít se bude na vzpomínkovém večeru Meky naveky v Lucerna Music Baru 

19. října vyjde ve vydavatelství Albatros nová kniha Katherine – Katka Žbirková: Můj život s Mekym. Kniha vzpomínek na život s československou hudební legendou, kterou sepsal hudební publicista a Mekyho životopisec Honza Vedral spolu s Katkou Žbirkovou, obsahuje mj. nikdy nezveřejněné fotografie a dopisy ze soukromého archivu Žbirkových.

Nebude to však jediná říjnová novinka – vydavatelství Universal Music připravilo k vydání exkluzivní, striktně limitovaný LP box s názvem: Vinyl Box – Universal Collection se všemi alby, které Miro Žbirka právě v tomto vydavatelství vydal. Na LP se tak poprvé objeví alba Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Dúhy (2005) a Empatia (2009). V boxu spolu s Modrým albem (2002), Symphonic Albem (2011), albem Miro (2015), Double Albem (2018), albem Posledné veci (2022) a speciálním bonusem doplní fanouškům po LP boxu Opusu kompletní sbírku řadových alb na vinylových LP.

Knihu Katherine a LP box alb z Universal Music uvedou do života Mekyho blízcí na dvou mimořádných vzpomínkových večerech – 21. 10. v Lucerna Music Baru v Praze a 10. 11. v Štúdiu L+S v Bratislavě. V Lucerna Music Baru vystoupí Lenny, David Kraus, Marcel, Honza Kříž, David Žbirka, Martha a další překvapení se chystají.

Online prodej vstupenek: www.musicbar.cz/cs/program/meky-naveky
Online předobjednávky LP boxu: www.unimerch.cz/collections/zbirka-miro/products/zbirka-miro-meky-vinyl-und

MAG#art2friends