Myslím, že to bude docela zábavná jízda

V dalších rolích se představí Taťjana Medvecká, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga, Gabriela Mikulková, Sandra Nováková, Zuzana Stavná, Marek Geišberg, Martin Finger, Tereza Dočkalová a další. Film vstoupil do kin 14. prosince 2023.

Scénář mě hodně bavil a pak mi Tomáš Dianiška přiblížil svůj klíč k filmu. Nastínil mi, jak ho chce pojmout. A pak už nebylo o čem přemýšlet a roli jsem vzal. Měla by to být trochu netradiční romantická komedie. Dodržuje nějaká daná pravidla romantických komedií, ale nebude to úplná slaďárna, myslím, že to bude docela zábavná jízda,“ popisuje film Kryštof Hádek.

 „Film má výbornou bláznivou zápletku. Spíše než o romantiku, jsme se snažili o komedii s romantickou linkou. Hodně jsme pracovali na komediálním rytmu a časování, poskládat a vybudovat vtipnou komedii je podle mě mnohem zábavnější a složitější než romantiku,“ říká režisér Tomáš Dianiška.

Lítá v tom je komedie o jedné milosrdné lži, která spustí řetězec událostí a rozvine hodně zajímavý příběh. Taky je o tom, jak je život nevyzpytatelný, přináší nečekané situace a zážitky a může se během jedné vteřiny úplně změnit,“ říká k filmu Kristína Svarinská.

Myslím, že ten příběh je chytře napsaný, film sám je hezky výtvarně a vizuálně natočený a je to sranda,“ dodáva Kryštof Hádek. „Ze všeho nejvíc se hlavní postava víc a víc zaplétá do jedné malé lži a nakonec v tom ten kluk prostě lítá,“ uzavírá Dianiška.

Moje postava je už takovej starší kocour, co nemá moc štěstí na lásku. Vlastně mu jeho vztahy nevycházejí právě kvůli jemu samotnému. Ostatně i ve filmu říká, že jediná žena, se kterou vychází, je jeho maminka. Ale pak se jeho život obrátí naruby,“ říká ke své roli Kryštof Hádek.  

Natálie je velmi zábavná, svým způsobem bezstarostná, spontánní a přímočará. Baví mě, že si na nic nehraje a bere život tak, jak přijde,“ vidí Kristína Svarinská postavu živelné Natálii, bývalé striptérky, která souhlasí, že se bude chvíli tvářit jako přítelkyně hlavního hrdiny.

Kryštof je jeden z mých nejoblíbenějších hereckých partnerů vůbec, v rámci celého ČeskoSlovenska. Myslím, že si na place rozumíme, herecky se navzájem vnímáme a že nám to při natáčení tak nějak celkově funguje,“ říká Kristina Svarinská.

Už na kamerových testech bylo poznat, že k sobě mají blízko,“ přibližuje potřebnou hereckou chemii hlavních představitelů režisér Tomáš Dianiška.

Kristína Svarinská se poprvé setkala s Taťjanou Medveckou: „Celé obsazení filmu je jeden sen, potkat například tak fantastickou herečku jako Tánička byla obrovská čest. Zjistily jsme, že fandíme stejnému fotbalovému klubu a během natáčení jsme spolu dokonce občas koukaly na fotbalJ.

VESMÍR

Výrazným tématem filmu je astronomie, kosmonautika a láska k vesmíru a hvězdám, hlavní postava filmu se už od dětství se chce stát astronautem. „Já sám rozpoznám Velký vůz od Malého, poznám Měsíc a Slunce. To je tak všechno,“ směje se Hádek. 

Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11. Nakonec ho režisér posadil i na centrifugu.

Běžná centrifuga se točí dokolečka, ale tohle se točí dokola a kolem své osy a ještě nahoru a dolů. V návaznosti na název filmu si Kryštof docela zalétal,“ směje se režisér Tomáš Dianiška.

Od začátku mě ten námět a příběh bavil, stejně jako další obsazení a to, že film točí právě Tomáš Dianiška,“ říká Kryštof Hádek.  

Jméno režiséra Tomáše Dianišky přesvědčilo k roli ve filmu i Taťjanu Medveckou. „Byl to jeden z velkých důvodů. Tomáš má v divadelním světě skvělé jméno, je to takový zavedený komediograf s neuvěřitelnou zásobou nápadů,“ přiznává Medvecká, která hraje roli maminky.

Během natáčení jsme pořád slyšeli: Tady pak proletí Kryštof vesmírem, tady na obloze za nima budou planety, tady se bude vznášet plachetnice z Barona Prášila. Tomáš měl jasnou představu, nijak nás nešetřil a film je tak hravý, jak si vymyslel,“ dodává jeden z producentů filmu Vojtěch Frič.

„Před začátkem natáčení jsem se koukal na seznam lidí ve štábu a najednou jsem dostal trému. Co jim tak budu všem na place říkat, když jsou všichni stokrát zkušenější než já? Naštěstí mě moje přítelkyně uklidnila a připomněla mi, že si tímto filmem plním sen. A tak jsem svou trému změnil ve zvědavost,“ vzpomíná Tomáš Dianiška.

Tomáš Dianiška patří mezi hvězdy současného divadla. Většina jeho her je beznadějně vyprodaná, jsou také plné humoru, situačních gagů, hlášek a ve velké míře odkazují na filmovou či televizní popkulturu. Mezi nejznámější patří Den závislosti, Pusťte Donnu k maturitě, Encyklopedie akčního filmu nebo nedávno Žena filmového kritika.

MAG#art2friends