Narušitel Simona Lewandowska

Deniska je takový bezprostřední narušitel na zámku Kostka. Je tam na ni trochu nuda, tak si zábavu vymýšlí sama. A tou svou bezprostředností tam pořád bourá hranice. Ale to je dobře, protože je důležité bourat hranice. Dělá prohlídky, kde vykládá nesmysly, prášky tam sjede údržbáře a nevěstu, nechtěně donutí Marii na ni žárlit, když se skamarádí s Maxem, Krásu a Josefa oškube o peníze v kartách a udělá
tam trochu chaos i s klientelou. Není blbá, i když to všichni tvrdí, jenom si špatně pamatuje jména a čísla.

Točili jsme takovou vtipnou scénu, kde jsme měli reagovat na zvuk pušky a Jirka Vejdělek do toho říkal: Míří na vás puška, míří na nás puška… a výstřel! A to
bylo hodně bizarní, jak jsme se všichni schovávali za závěsy, abychom se tam vysmáli, a pak se vrátili zpátky před kameru. Nebo když jsme natáčeli jednu taneční scénu se Zdeňkem Piškulou, tak jsem zrovna měla příšernou kocovinu, na to taky budu ráda vzpomínat.

Náročné to nebylo, jen trochu rychlé, takže se mi ze začátku trochu zavařovala hlava. Bylo štěstí, že jsem to nemusela tančit ve velkých těžkých botách, které jako Deniska nosím. Měli jsme tam zvedačku, při které jsem Zdeňka na zkouškách skoro pokaždé kopla do hlavy.

Bylo to příjemnější tím, že to byla už zaběhlá parta, takže jsem se mohla jenom začlenit a nemusela jsem se tolik spoluúčastnit na seznamování. A vlastně
jsem si ani neuvědomovala ten nátlak z očekávání diváků. Před natáčením jsem sice byla trochu nervózní, ale pak za mnou přišel pan Boček a řekl mi: Tak hodně štěstí, tohle je ústřední postava, nesmíte to pokazit, víte to? A tím jsem se teprve vystresovala.

Bála jsem se toho, že se budu třeba stydět nebo že si nějak budu muset získat jejich pozornost, ale oni byli hrozně otevření, což bylo moc příjemné.

Mně Jirka neříkal direktivně, jak to má vypadat. Vycházeli jsme ze sebe navzájem úplně organicky, takže jsme si vlastně nemuseli ani nic vysvětlovat nebo obhajovat. Líbí se mi, že je bezprostřední, takže jsem měla daleko víc možností, co dělat. Ale stejně většinu vtípků, které tam jsou navíc, vymýšlela Yvonka Stolařová.

MAG#art2friends