Nejdojemnější romance letošního léta Minulé životy vstupuje do kin

Letošní léto, a především červenec, přeje silným filmům a velice kladně divácky přijímaným premiérám. Po vizuálně strhujícím Oppenheimerovi, břitce vtipné Barbie přichází do kin snímek, který diváky výjimečně zasáhne po emocionální stránce.

Příběh spisovatelky Nory a jejích dvou lásek, té dětské (Hesonga) i té dospělé (Artura), se odehrává napříč desetiletími i několika kontinenty, si klade otázku: „Co by bylo kdyby?“ Nečekaná návštěva z dětství přiměje mladou ženu ohlížet se zpět do minulosti a přemýšlet, jak jinak by její život mohl vypadat. Moderní romance Minulé životy režisérky Celine Song vstoupí do kin 27. července pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms.

Film vznikl na motivy skutečných osudů režisérky a jejího manžela, kteří přijeli film osobně představit na filmový festival do Karlových Varů. Diváci dvakrát vyprodaného Velkého sálu Hotelu Thermal jej umístili do top 10 Divácké ceny deníku Právo a film se pyšní vysokým hodnocením 80% na filmové databázi ČSFD.

Světovou premiéru měl film na filmovém festivalu Sundance a následně byl vybrán i do Hlavní soutěže na Berlinale. Zahraniční i tuzemská kritika nešetří chválou a několik přestižních filmových plátků predikuje filmu a jeho protagonistům i výraznou šanci v oscarovém klání.

MAG#art2friends