Nejúspěšnější Comic-Con v historii

Na výroční pátý ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague zavítalo do pražského O₂ universa téměř 27 tisíc fanoušků nejen sci-fi, fantasy a hororu. Návštěvníci dorazili za setkáním s filmovými a komiksovými hvězdami a za soutěží v „cosplay”, tedy v převlecích oblíbených postav a ikon. Kromě toho navštěvovali přednášky, besedy, workshopy, výstavy nebo speciální herny a videoherny. Obdobný program, ještě více zaměřený na děti a náctileté, pak nabídne už tradičně podzimní Comic-Con Junior v Brně.

„Pátý ročník Comic-Con Prague byl pro nás výjimečný. Významné navýšení kapacity přinášelo i vyšší riziko, současně jsme ale přinesli víc pořadů a hostů, něž kdykoli předtím. S výslednou účastí jsme velmi spokojení, zájem fanoušků překonal naše očekávání. Velký úspěch naznačuje, že se nám rok od roku lépe daří propojovat zajímavé světy, rozvíjet komunity a popularizovat témata spojená s našimi oblíbenými žánry,” hodnotí letošní ročník akce Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, které akci spolupořádá.

Tahákem bylo zejména páteční oficiální zahájení eventu s plejádou největších osobností akce, hlavních pořadatelů i podporovatelů, a to včetně primátora hl. m. Prahy, ministra kultury nebo amerického a britského velvyslance. Vizuálně nejatraktivnější částí Comic-Conu byli klasicky cosplayeři, milovníci a tvůrci kostýmů. Fanoušky však bavil i program, který připravují i oni sami, milovníci různých univerz. Běžel letos současně ve čtrnácti sálech. Ulička komiksových tvůrců přilákala milovníky obrázkových románů, výstavy a herny zase nabízely možnost aktivní relaxace.

„Největšími rekordmany programu byly kromě slavnostního zahájení a prestižní soutěže kostýmů PragoCosplay hlavně besedy se zahraničními herci jako Craig Charles, Chris Barrie, Kevin Sorbo nebo Patrick Duffy. Málokdo si nechal ujít fotku u obří čtyřtunové sochy Všemocného Bowsera postavené z kostek LEGO® nebo návštěvu jedné z heren,” dodává programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Videohry, arkádovky, virtuální realitu, nezapomenutelný fanouškovský cosplay nebo proslulé filmové hvězdy nabídne i další verze oblíbeného Comic-Conu. Comic-Con Junior, mladší bratr hlavního festivalu, se uskuteční ve dnech 2. a 3. listopadu v Brně na Výstavišti. Vstupenky budou v prodeji už od 1. června.

MAG#art2friends