Nové album Blur po 8 letech

Dnes vyšlo dlouho očekávané nové studiové album s názvem “The Ballad of Darren”. Současně se svým devátým studiovým albem kapela zveřejnila také animované videoklipy k některým z 26 písní z nové kolekce.

“The Ballad of Darren” je deváté studiové album Blur – jejich první po 8 letech, produkováno Jamesem Fordem. Obsahuje 10 nových skladeb nahrávaných v Londýně a Devonu na jaře tohoto roku. Příští týden se kapela vrátí na pódium v Londýně s se speciálním představením nového alba, které bude živě streamováno přes Driift z londýnského Eventim Apollo v úterý 25. července 2023. Pod názvem ‘blur present The Ballad of Darren’ bude tato show první a jedinou příležitostí, kdy kapela zahraje celé album od začátku do konce, a umožní fanouškům po celém světě být součástí intenzivního unikátního hudebního zážitku. Vstupenky a informace zde.

O kapele

Od svého debutového alba ‘Leisure’ v roce 1991 Blur revolučně změnili zvuk anglické populární hudby s šesti po sobě jdoucími britskými číslo 1 alby ‘Parklife’ (1994), ‘The Great Escape’ (1995), ‘Blur’ (1997), ’13’ (1999), ‘Think Tank’ (2003) a ‘The Magic Whip (2015)’ a řadou Top 10 singlů, včetně dvou číselných 1 s “Country House” a “Beetlebum”, což kapelu katapultovalo k masové popularitě doma i v zahraničí. Jde o jednu z největších britských kapel posledních tří desetiletí, Blur získali deset NME Awards, šest Q Awards, pět BRIT Awards a cenu Ivor Novello, a odehráli koncerty pro tisíce oddaných fanoušků po celém světě. Nové studiové album kapely s názvem ‘The Ballad of Darren‘ bylo vydáno 21. července 2023.

MAG#art2friends