Ondřej Brousek k filmu Fantastická parta

Hrál jsem ve dvou nastudováních muzikálu Muž z La Manchy, potom ve Zmoudření Dona Quijota v Divadle na Vinohradech a taky jsem daboval DJ Doggy Doga v animáči Nerozlučná dvojka. No a teď jsem to dotáhl až na otce Alfonse Quijota.

Velmi blízký, já jsem na animovaných filmech vyrostl, ať už to byl Tom a Jerry, nebo Jiří Trnka. Animaci mám moc rád, dneska už je počítač na takové úrovni, že nám předvede živou vodu, živý oheň, živé vlasy… všechno. Na animáku je navíc opravdu vidět ten čas a propracovanost, lidé, kteří ho vyrábějí, ho viděli milionkrát, pořád mají nůžky v ruce a mohou na filmu pracovat, takže je často vybroušený do dokonalosti.

Myslím, že příběh Dona Quijota je nadčasový a stále z něj čiší inspirace, takže od 25. dubna se na něj přijďte podívat do kina!

Alfonso Quijote je 11letý chlapec s obrovskou fantazií. Jako správný potomek a legitimní dědic Dona Quijota stejně jako jeho pra, pra, pra, pradědeček neustále bojuje s monstry, které nikdo jiný nevidí. V boji proti zlu se on a jeho tři králíci spojí s dívenkou Victorií a s nejlepším přítelem Pančem. Povede se fantastické partě zachránit město La Mancha a stát se jeho superhrdiny? Napínavé dobrodružství uvidíte v kinech od 25. dubna.

Když se k La Manche blíží zlověstná bouře, zákeřný obchodník jménem Carrasco navštěvuje každý dům ve městě s nabídkou, kterou většina rodin nemůže odmítnout. Následně jejich domy prodá a přestěhuje je do svého luxusního zábavního parku Carrasco Land. Jediný, kdo si myslí, že za bouří je něco divného, je Alfonso. Naverbuje na pomoc Panča a svoji tajnou lásku Victorii, aby se vydali do lesů La Mancha chytit monstrum, o kterém se domnívá, že je zodpovědné za bouři. Navzdory tomu, že Victorie s Pančem Alfonsovu příběhu moc nevěří, vydávají se na odvážnou misi spolu s ním. Jenže Carrasco je téhle fantastické partě v patách a snaží se ji za každou cenu zastavit.

MAG#art2friends