Patrik Děrgel v roli nejslavnějšího českého režiséra

Letní scénu Musea Kampa čeká příští rok premiéra nové inscenace o slavném režisérovi. V hlavní roli proslulého oscarového režiséra Miloše Formana se představí Patrik Děrgel a Marek Adamczyk. Spolu s nimi si zahrají Aleš Petráš, Václav Vašák, Roman Blumaier, Kryštof Krhovjak, Nathanael Ruml, Maxmilián Kocek, Matouš Ruml, Daniel Šváb, Stanislava Jachnická a další.

Velká osobnost a tvorba, která je za ním, Přelet nad kukaččím hnízdem a okamžitě věta: „Aspoň jsem to zkusil.“

To se nedá jednoznačně říct, ale tím, že jsem se zamiloval do téhle věty, tak asi právě Přelet nad kukaččím hnízdem. Ale jinak samozřejmě mám rád všechny.

Byl jsem poctěn, šťastný a začal jsem se okamžitě těšit. Bez váhání jsem souhlasil, protože jsem měl moc pěknou zkušenost s Medou, kterou jsem na Letní scéně Musea Kampa viděl a říkal jsem si, že právě takhle by se letní scény měly dělat. Takže když ta nabídka přišla, byl jsem nadšený. Navíc půjde o mou úplně první zkušenost s hraním na letní scéně.

No, jak se to vezme, jsme na to dva, takže se čas na dovolenou určitě najde, i to je na tom to pěkné.

Chtěl bych získat více informací o panu Formanovi a taky znovu vidět jeho filmy.

To nevím, ale určitě má nějaký svůj rukopis. Myslím, že daleko více se člověk dozví z knížek a rozhovorů. Mám pár známých, kteří Formana znali, těším se, že si s nimi o něm popovídám, podívám se na dokumenty… To bych chtěl všechno vstřebat a třeba z toho něco bude.

MAG#art2friends