Peče (se) celá Země

Gratulujeme! Jste o krok blíž k získání nového vzrušujícího života na planetách, o kterých jste ani nesnili. Povinně nepovinná soutěž pro celou rodinu.

V chilské poušti Atacama vznikají stále nové a větší duny, nejsou však tvořeny pískem, ale spoustou oblečení. Sice stále funkčního a plnícího svůj úkol, jen už se zkrátka nehodilo do našich šatníků. Kolik ale poušť Atacama dokáže pojmout dalšího oblečení? Kolik oblečení (a nejen toho) dokáže pojmout naše planeta Země? A co se stane, až na Zemi nebude dostatek místa? Je Vesmír opravdu tak obrovský, aby se do něj vešlo všechno to, co neustále produkujeme? 

Autorská tragikomická divadelní reality show se zaměřuje na problematiku rychlého módy, která velkým dílem přispívá ke znečištění planety. Za hravou a barvitou formou inscenace se skrývá vize blížící se globální katastrofy.

Inscenační tým momentálně hledá stálou pražskou scénu, která by jej vzala pod svá křídla coby stálou součást repertoáru. Dále plánuje pokračovat v následujícím roce na různých divadelních festivalech a v nedivadelních prostorách po celém Česku.   

Hrají: Johana Kyselková a Kristýna Štarhová
Hudba: Ondřej Báča
Scénografie: Zuzana Štěpančíková
Režijní supervize: Vít Malota
Scénář: kolektiv
Premiéra: 22.7.2023 na festivalu Kukokli 

MAG#art2friends