Pet Shop Boys se představí v kinech

It’s a Sin, West End Girls, Suburbia, Always On My Mind, Rent, What I Have Done To Deserve This, Opportunities (Let’s Make Lots Of Money)… Britské synthpopové duo Neil Tennant a Chris Lowe, tedy Pet Shop Boys, se do myslí posluchačů a hudebního světa zapsalo nepřeberným množstvím hitů a úspěšných singlů – jen letošní kompilace Smash! jich nabízí pětapadesát. A to nemluvíme o desítkách méně známých skladeb, remixů a tanečních remixů, které dodnes zní na mnohých party.

V roce 2023 proto Pet Shop Boys vyrazili na koncertní turné nazvané Dreamworld, které nabídlo pečlivě vybrané hity. Úspěšné turné nevynechalo ani Prahu, kdy jim aplaudovalo vyprodané Forum Karlín. A než se Pet Shop Boys na cesty zase vrátí, vstoupí na plátna kin koncertní záznam, který kapela pořídila v Royal Areně v Kodani. Architektonicky výrazná stavba se stala působivou kulisou pro cestu do barevného světa britské kapely, která v Dánsku vystoupila na pozadí promyšlené vizuální show a s kompletní doprovodnou kapelou za zády.

Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live At The Royal Arena Copenhagen režíroval oceňovaný režisér David Barnard, který v minulosti režíroval koncertní záznamy pro Gorillaz, Radiohead či Björk nebo videoklipy Paradise Lost a Nicka Cavea. Pro Pet Shop Boys už dříve režíroval koncertní záznam Cubism. Nyní měl k dispozici 14 kamer s 4K rozlišením a podařilo se mu dosáhnout skutečně pohlcujícího zachycení celého koncertního zážitku a jeho převedení na filmová plátna. Je to jedinečná oslava skvělé hudby, kterou tento celosvětový popový fenomén dělá posluchačům radost už čtyři dekády.

Příležitosti pro svou vlastní cestu na dosah ruky k Pet Shop Boys budou mít diváci i v českých kinech, a to v termínech 31. ledna a 4. února 2024. Koncertní záznam Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live v Royal Areně v Kodina přináší do českých kin společnost Aerofilms.

MAG#art2friends