Pohádková hudba Karla Svobody

V dubnu zve Karla Václav Vorlíček na projekci Popelky. Ti dva si plác­nou a začne vznikat nesmrtelná hudba s hitem Karla Gotta Kdepak ty ptáčku hnízdo máš.

Naštěstí pro Karla vyvolá předchozí spolupráce s Václavem Vorlíčkem odezvu v Západním Německu. Film Tři oříšky pro Popelku byl kopro­dukcí českého filmového studia Barrandov a východoněmecké společnosti DEFA. Na to, jakou zásadní roli film sehrál, vzpomíná Jiří Paulů: „Karel film Tři oříšky pro Popelku ozdobil úžasnou hud­bou. Jeho premiéra se v roce 1974 uskutečnila i v Západním Německu a odtud potom následovala nabídka pro Karla od renomované produkční společnosti Kirch Gruppe na seriál Včelka Mája.“

Karel skládá hudbu a titulní melodii k další Vorlíčkově pohádce Jak se budí princezny. Píseň Jdi za štěstím přinese Karlovi úspěch i za hrani­cemi, protože se s Karlem Gottem vrací na festival Yamaha v japon­ském Tokiu.

Karel Gott na to vzpomíná: „S Kar­lem jsme byli na soutěži v Japonsku dvakrát. V roce 1974 s písní Ať láska má kde kvést, a o tři roky později jsme obdrželi cenu za vynikající umělecké vystoupení se Jdi za štěs­tím. Tu si mezinárodní porota vybrala z patnácti set písní ze čtyřiceti pěti zemí!

Karel Gott pokračuje s finalisty sou­těže na turné po Japonsku a v zemi vycházejícího slunce mu vychází i album v angličtině.

MAG#art2friends