Poslední píseň The Beatles vyjde už příští týden

I mnoho let poté, co se nezaměnitelní Beatles rozpadli, se od nich dočkáme nové hudby. Tentokrát už ale opravdu naposled. Nejnovější singl Now And Then napsal a nazpíval John Lennon, svou stopu na něm zanechal i George Harrison a nyní, po dlouhých čtyřiceti letech, jej dokončili Paul McCartney a Ringo Starr. Now And Then vychází už příští týden ve čtvrtek.

V pátek 10. listopadu jde do prodeje kolekce písní z let 1962-1966 nazvaná jako The Red Album na CD i vinylových deskách, podobná kolekce, avšak z let 1967-1970, dostala název The Blue Album. Na obou naleznete ty největší hity i několik úplně nově přidaných tracků. Všechny písně jsou na fyzických nosičích mixovány ve stereu, v digitální podobě dokonce i jako Dolby Atmos. Na speciálních singlových vinylech vychází nejnovější a poslední píseň Now And Then po boku debutového tracku Love Me Do.

Píseň Now And Then původně vznikla už v sedmdesátých letech, kdy John Lennon nahrál hrubé demo pouze za vlastního doprovodu na klavír. Po zpěvákově smrti se zbylí členové kapely pokusili píseň dokončit, tehdejší technika ale neumožnila hudebníkům zpracovat Johnův zpěv v požadované kvalitě.

Tým expertů, který pracoval pod vedením režiséra Petera Jacksona na úspěšném dokumentu The Beatles: Get Back, dokázal loni zpěv dostatečně separovat od klavíru a dal tak možnost McCartneymu a Ringo Starrovi dokončit singl do podoby, v jaké jej budeme moct už brzy slyšet. Krátký dokument o náročné cestě za vydáním Now And Then bude na YouTube ke zhlédnutí o den dříve, tedy 1. listopadu.

MAG#art2friends