Poznejte Carlose Santanu zblízka

Život slavného muzikanta přiblíží hudební dokument, který uvidíte i v českých kinech

Legendární kytarista Carlos Santana, který má na kontě i vystoupení na Woodstocku, naposledy hrál v České republice před dlouhými deseti lety a není moc pravděpodobné, že by se k nám šestasedmdesátiletý muzikant v blízké době vrátil. Nyní mají fanoušci jedinečnou příležitost pohlédnout Santanovi do tváře a pod prsty na kytarovém hmatníku hodně zblízka. Do kinosálů na celém světě včetně Česka míří nový dokument Carlos o Carlosu Santanovi, a to pouze 23. a 27. září.

Snímek o životě a hudbě této globální ikony, která je mj. držitelem desíti Cen Grammy, režíroval Rudy Valdez, držitel dvou ocenění Emmy. Dokument kombinuje nové rozhovory se Santanou a jeho rodinou. A především spoustu mimořádných, dosud nikdy neviděných archivních záběrů, mj. i z koncertů v Praze. Videozáznamy, které natočil sám Santana, koncertní scény, momenty ze zákulisí a také rozhovory s osobnostmi hudebního průmyslu a kytaristovými spolupracovníky, jako jsou Clive Davis, Rob Thomas a další. Výsledkem je intimní, hluboký pohled do duše člověka, kterého utvářela hudba, ale i hluboká spiritualita.

Carlos Santana se narodil v Mexiku, už v pubertě začal hrát v prvních rockových kapelách v Tijuaně. V devatenácti letech odešel za svým otcem do San Francisca, kde založil svou první kapelu. Její zvuk byl tehdy výrazně ovlivněn populárními bluesmany tehdejší doby – B. B. Kingem, Johnem Lee Hookerem nebo Muddy Watersem -, postupně se do Santanovy hry a skládání začaly prosazovat vlivy jazzu, folku i latiny. Klíčovým koncertem se stalo vystoupení na slavném festivalu ve Woodstocku v srpnu 1969. V tu dobu už formace zkrátila svůj název na Santana a začala prudce stoupat její sláva a Carlos se stal jedním z nejhvězdnějších kytaristů rockové historie.

Dokumentární film Carlos o Carlosu Santanovi bude v českých kinech promítán exkluzivně ve dvou termínech, 23. a 27. září 2023. Do kin ho distribuuje společnost Aerofilms.

MAG#art2friends