Prago Union v Ledárnách s Krotiteli Dechů

Legendární hiphopová formace Prago Union v loňském roce oslavila dvacet let na scéně

Na počest tohoto jubilea objela na podzim kluby po celé republice po boku hostující dechové sekce, kterou Kato překřtil na Krotitele Dechů. Tato kolaborace se osvědčila natolik, že se obě partičky domluvily na jejím pokračování. O tom, že jim to spolu skvěle šlape, se fanoušci budou moci na vlastní kůži přesvědčit ve čtvrtek 13. července v pražských Ledárnách Braník, kde se uskuteční pověstná show Prago Union za doprovodu dechové sekce, ve které nechybí trumpeta, saxofon, trombon ani tuba. A aby toho nebylo málo, proslýchá se, že dorazí i Pohřební  Hlídka. Kato totiž pokřtí album svého znovuzrozeného projektu Rigor Mortiz, který ožije po 26 letech.

Prago Union po boku Krotitelů Dechů fanouškům v Ledárnách Braník zahrají průřez celou historií, včetně velkého množství skladeb, které dosud při živém hraní nedostaly prostor. Chybět samozřejmě nebudou ani nejnovější hitovky z loni vydané desky s všeříkajícím názvem Příduhned…, která se dostala do finálových bojů v anketě Žebřík i Cenách Anděl.

„Zase určitě zazní spousta skladeb, které při koncertech vytrvale ignorujeme. Za doprovodu Krotitelů Dechů navíc všechno dostane úplně jinej rozměr. Můžete se těšit na starý pecky i novější songy za extra zvuků trumpety, saxofonu, trombonu a tuby. Bude to řáholec,“ vzkazuje Kato.

Dorazí i Pohřební hlídka

Jak už je u Kata v posledních letech zvykem, novou desku vydává jednou ročně. A tak brzy do světa vyšle další dílo. Tentokrát ale půjde o sólový počin, v rámci nějž po dvaceti šesti letech obživne jeho alter ego známé jako Rigor Mortiz. Pod tímto legendárním pseudonymem vyjde 7. července pod hlavičkou labelu Ty Nikdy album s názvem Pohřební Hlídka. Návštěvníci budou mít v Ledárnách jedinečnou možnost slyšet novou tvorbu Rigor Mortiz live a na místě si navíc budou moci v omezeném počtu exkluzivně zakoupit ještě teplé CD Pohřební Hlídka. 26 let po kultovním debutu Až Na Věky…

Pokud u toho nechcete chybět, dorazte ve čtvrtek 13. července do Ledáren Braník. Vstupenky jsou k zakoupení tady.

MAG#art2friends