Premiéra Bodu obnovy na KVIFF

Karlovarský festival hostil premiéru mezinárodního koprodukčního sci-fi filmu Bod obnovy

Příběh filmu je zasazen do roku 2041, kdy lidstvo používá velmi vyspělé technologie a ústava všem občanům garantuje právo na “jeden celý život”. Po nepřirozené smrti, jako je například autonehoda nebo teroristický útok, tak může být člověk obnoven ze své digitální zálohy. 

„Zdá se to být skvělý systém, zdánlivě dokonalý, Bod obnovy si musí člověk jen pravidelně zálohovat. V rukou morálně nezodpovědných jednotlivců či korporací ale může způsobit nevratné kroky a mít fatální následky. A nejen o tom náš film je,” vysvětlil spoluautor scénáře a režisér snímku Robert Hloz.

Film vznikal od prvního nápadu devět let. Tvůrci do role hlavní hrdinky agentky Em Trochinowske obsadili pětatřicetiletou herečku Andreu Mohylovou. Jejího nadřízeného ztvárnil Jan Vlasák, spojence ve vyšetřování Matěj Hádek a profesionála z jiné bezpečnostní složky Václav Neužil. Ředitele společnosti zajišťující obnovu si zahrál Karel Dobrý, jeho podřízenou Agáta Kryštůfková a postavy “rebelů” představují například Milan Ondrík nebo Iveta Dušková.

Autory scénáře Bodu obnovy jsou Tomislav Čečka a Zdeněk Jecelín. Za vizuální stránkou filmu stojí Ondřej Lipenský, který má zkušenosti nejen s domácí, ale i zahraniční filmovou produkcí. Mimo jiné se podílel na filmech Jojo Rabbit nebo Marťanské lodě. Postprodukce byla svěřena studiu MagicLab v čele s Michalem Křečkem, které například vytvořilo všechny triky pro nejnovější film anglického režiséra Guye Ritchieho Rozhněvaný muž nebo spolupracovalo na hitu Aladin. Na snímku se dále podílí oceňovaný střihač Jarosław Kamiński nebo kameraman Filip Marek.

Snímek Bod obnovy dorazí do českých kin 21. září 2023, distributorem je společnost Bioscop.

MAG#art2friends