Premiéra GEO v divadle PONEC

Divadelně-taneční platforma Temporary Collective, jejíž jádro tvoří tanečnice a choreografka Tereza Ondrová a režisérka Petra Tejnorová, poprvé představí novinku GEO. Premiéra se uskuteční 7. října od 20.00 v PONCI – divadle pro tanec v rámci programu festivalu 4+4 dny v pohybu.

Inscenací GEO se Tereza Ondrová symbolicky vrací na místo, kam sahají kořeny její taneční kariéry a se kterým je bytostně spjata. PONEC stojí na skalním podloží, které před tisíci lety zformovala Vltava. Tereza zde své první sólo uvedla před 25 lety a tančila jej na symfonickou báseň Bedřicha Smetany Vltava. Její nové dílo je průřezem všemi těmito vrstvami, prostřednictvím tance a pomocí geofonu diváky provede krajinou, kterou všichni obýváme. „V poslední době se ohlížím za svou existencí na nezávislé scéně. Za tvorbou v krátkodobých vztazích. A zjistila jsem, že ten nejdelší vztah mám s tímto prostorem, s divadlem PONEC. GEO je pokračování v minimalistické taneční tvorbě, je to také objevování mého tvůrčího pohybu, který už nesměruje neustále dopředu, ale ohlíží se i zpět. Co zde bylo a už tu není?” přibližuje svou inspiraci pro GEO Tereza Ondrová.

Temporary Collective je nezávislá tvůrčí platforma založená v roce 2017 Terezou Ondrovou a Petrou Tejnorovou. Kolektiv není postaven na stálosti, tedy na stálém prostoru, na jednom divadle, na jednom konkrétním místě, ale naopak svou identitu tvoří díky různorodosti vazeb a míst, kde se může divadlo a tanec odehrávat. Pravidelně zve ke spolupráci české i zahraniční umělce, aby pod jejich vedením vznikaly inscenace a projekty v široké paletě žánrů performativního umění a s přesahem do témat, která budí pozornost nejen v oblasti tance a divadla.

Online prodej vstupenek na premiéru GEO v síti GoOut.net, na webu Temporary Collective či v rámci programu divadla PONEC.

Inscenace GEO

Temporary Collective v koprodukci s PONEC – divadlo pro tanec a festivalem 4+4 dny v pohybu. Inscenace vznikla za podpory: Národní plán obnovy, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Státní fond kultury

Partneři: Tanec Praha, 4+4 dny v pohybu, HELLERAU – European Centre for the Arts, Rezi.dance, O Espaço do Tempo

O divadle PONEC

PONEC – divadlo pro tanec na rozhraní dolního Žižkova a Karlína je jedinečný prostor pro kreativitu, inspiraci, setkávání, dialog a nové impulsy. Taneční obec jej získala v září 1998, kdy byla mezi Tancem Praha a MČ Praha 3 podepsána smlouva o pronájmu. 

Unikátní scéna pro současný tanec s veškerými přesahy tohoto žánru do dalších uměleckých oblastí – první svého druhu v České republice – rozjela úvodní sezonu v roce 2001, po třech letech intenzivních rekonstrukčních prací. Divadlo PONEC se tak již 23. rokem podílí na tvorbě a vzniku nových progresivních tanečních děl, zejména jako koproducent. Oslovuje i dětské a mladé diváky a věnuje velkou pozornost tvorbě interaktivních představení pro školy a rodiny. Dává prostor domácím umělcům a zároveň rozšiřuje možnosti mezinárodní spolupráce, v neposlední řadě podporuje ukrajinské umělkyně. Divadlo PONEC je domovskou scénou festivalů TANEC PRAHA a Česká taneční platforma.

PONEC provozuje Tanec Praha z.ú. za finanční podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 3 a dalších. Je členem European Dancehouse Network.

Tanec Praha z.ú. je partnerem projektu Krenovka. Společnost SUDOP Real na revitalizaci usedlosti získala grant z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014–21.

Více informací a online prodej vstupenek na www.divadloponec.cz

MAG#art2friends