Premiéra Nadace už v pátek

Druhá řada globálního hitu FOUNDATION (Nadace), která se natáčela i v Česku, bude mít premiéru 14. července na Apple TV+

Očekávaná desetidílná druhá série výpravné ságy Nadace míří k celosvětové premiéře – první epizodu v pátek 14. července odvysílá Apple TV+. Další nové díly budou následovat každý pátek až do 15. září. Monumentální adaptace Nadace od vypravěče Davida S. Goyera vychází z oceňovaných příběhů Isaaca Asimova. Vedle Jareda Harrise a Lee Paceho, nominovaných na cenu Emmy, se představí vycházející hvězdy Lou Llobellová a Leah Harveyová. Nadaci v originálním znění pro Apple TV+ produkuje společnost Skydance Television.

Více než sto let po finále první série roste ve druhé řadě Nadace napětí v celé galaxii. Zatímco se Cleonové rozpadají, pomstychtivá královna plánuje zničit Impérium zevnitř. Hari, Gaal a Salvor objeví kolonii Mentaliků s psionickými schopnostmi, kteří hrozí změnit samotnou psychohistorii. Nadace vstoupila do své náboženské fáze, hlásá Seldonovu církev po celém Vnějším dosahu a podněcuje druhou krizi: válku s Impériem. Dál se vyvíjejí příběhy čtyř hlavních postav, překračujících hranice prostoru a času. Protagonisté překonávají dramatické krize, proměny loajality i komplikované vztahy, jež mohou rozhodnout o osudu lidstva.

Ve druhé edici seriálu Nadace se vracejí herci Laura Birn, Cassian Bilton a Terrence Mann a objevují se nové postavy a hvězdy, jako například Isabella Laughlandová (bratr Constant), Kulvinder Ghir (Poly Verisof), Ella-Rae Smithová (královna Sareth z Oblačného panství), Holt McCallany (správce Jaegger Fount), Rachel Houseová (tajemná vůdkyně Mentalliků Tellem Bondová), Nimrat Kaurová (Yanna Seldonová), Ben Daniels (generál Bel Riose) a Dimitri Leonidas (Hober Mallow). 

Natáčení druhé řady seriálu Nadace bylo zahájeno v Irsku a pokračovalo na Kanárských ostrovech. Poté se přesunulo do Prague Studios a na další místa v Praze a v České republice, kde produkční služby zajišťuje společnost Milk & Honey Pictures. Od 7. dubna do 8. července 2022 se natáčelo například v těchto lokacích: Ostrava, Sedlec, lom Homolák, Pardubice, Nevřeň, Střemy, Prachovské skály, Tisá, Dobříš, zámek Kačina, Kladno a Praha (např. v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy).  Realizaci tohoto rozsáhlého projektu mimo jiné umožnily české filmové pobídky, které dávají práci tisícům filmových profesionálů po celé České republice.

Seriál Nadace pro společnost Apple TV+ produkuje Skydance Television pod vedením showrunnera a výkonného producenta Davida S. Goyera. Výkonnými producenty jsou také Robyn Asimovová, Alex Graves, David Ellison, Dana Goldbergová, Bill Bost a Marcy Rossová.

O Apple TV+

Apple TV+ nabízí kvalitní, atraktivní dramatické a komediální seriály, hrané filmy, průkopnické dokumenty a zábavu pro děti a rodiny a je k dispozici ke sledování na všech vašich obrazovkách. Po svém spuštění 1. listopadu 2019 se Apple TV+ stala první plně originální streamovací službou, která byla spuštěna po celém světě a ihned uvedla více originálních hitů a získala více ocenění a v rychlejším sledu než kterákoli jiná začínající streamovací služba. Filmy, dokumenty a seriály Apple Original získaly více než 200 ocenění a 900 nominací na ceny a tento počet stále roste.

Služba Apple TV+ je k dispozici v aplikaci Apple TV ve více než 100 zemích a regionech, na více než miliardě obrazovek nejrůznějších zařízení včetně iPhonu, iPadu, Apple TV, Macu, populárních chytrých televizorů od společností Samsung, LG, Sony, VIZIO, TCL a dalších, zařízení Roku a Amazon Fire TV, Chromecastu s Google TV, herních konzolí PlayStation a Xbox a na tv.apple.com. Další informace najdete na webu apple.com/tv-pr, na tomto odkazu je úplný seznam podporovaných zařízení.

MAG#art2friends