Premiéra Suzume na KVIFF

Anime film Suzume japonského režiséra Makoto Shinkaie byl v Česku premiérově uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech

2. července proběhla česká premiéra výjimečného filmového hitu Suzume režiséra Makota Šinkaie. V rámci festivalového programu je film Suzume zařazen do sekce Horizonty a bude ještě promítán v úterý 4. července v 8:30. Pro ty diváky, kteří se na film nedostanou v Karlových Varech, a budou chtít vidět film ještě před širokou premiérou, budou mít ještě další možnost v rámci již tradičních ozvěn karlovarského festivalu Šary Vary v Praze a v Brně.

Suzume je příběhem o dospívání sedmnáctileté hlavní hrdinky Suzume, jehož děj se odehrává na různých místech po celém Japonsku, které postihla katastrofa. Suzume musí na těchto místech zavřít záhadné dveře, které všudypřítomnou zkázu způsobují. „Ve své podstatě se snímek Suzume inspiruje obrovskou katastrofou, ke které došlo v Japonsku před dvanácti lety,“ říká režisér Šinkai. „Jsem zvědavý, jak tento film osloví mezinárodní publikum: co mu smysl dávat bude a co ne, a co máme společného bez ohledu na kulturní pozadí. Nadcházející mezinárodní premiéra filmu mi snad na tyto otázky poskytne odpovědi.

Film, který měl v Japonsku premiéru již v listopadu 2022 a od té doby ho zhlédlo již přes 10 milionů diváků, se celosvětově dostal na filmová na plátna kin letos v dubnu v distribuci společnosti Crunchyroll a ve spolupráci se společností Sony Pictures Entertainment. Českou kinodistribuci snímku zajišťuje společnost Falcon a.s.

MAG#art2friends