Rozálie vydává Lávu

„Inspiroval mě rozchod s mým klukem, španělským surfařem, který se odehrál na letišti v Barceloně. Fascinující na tom bylo, že v momentě, kdy jsme se rozešli na ostrově La Palma vybuchla sopka,“říká Rozálie oprvním impulsu k napsání písně Láva. „Motivy sopky, lávy a oceánu pro mě byly stěžejní,“ dodává zpěvačka o singlu, ve kterém tentokrát kromě typické tahací harmoniky uslyšíme i další nástroje.

Převážně animovaný videoklip natočila režisérka a výtvarnice Kristina Dufková ve spolupráci s animátorem Tomášem Červeným. „Kristinu jsem oslovila, protože se mi líbil její film Život k sežrání, který jsem měla možnost vidět s předstihem, jelikož jsem se já, a hlavně můj mladší bratr, podíleli na dabingu,“ říká zpěvačka. Právě režisérka přišla s nápadem udělat videoklip jako deník tvořený šesti čtverci, v nichž se stále něco děje a mění jako vzpomínky na oceánskou lásku.

„Myšlenka udělat klip jako listování deníkem mě napadla v metru cestou z Manhattan na Coney Island, když jsem si stále dokola pouštěla písničku Láva. Osobní výpověď Rozáliina textu převést do deníkové formy se vlastně nabízelo samo,“ doplňuje k videoklipu Kristina Dufková. „Chtěla jsem klip natočit kombinací stop motion a live action. Stop motion je metoda časově strašně náročná, ale v kombinaci s live action se vše dalo stihnout za pár dní. A díky velmi stylizované formě se stop motion s live action skvěle doplňují. Pak následoval nespočet hodin ve střižně. A tady musím poděkovat střihači Jakubovi Podmanickému. Stejně jako Václavovi Fronkovi za kameru, Magic Labe za postprodukci, a především Róze za tu nabídku,“ dodává režisérka.

„V klipu se objeví figurka surfaře, který surfuje po mých křivkách, látky a krepáky zase představují moře a lávu. Nakonec se také pulzující srdce z růží promění v lávovou slzu,“ prozradila zpěvačka prvky z videoklipu, které vyniknou právě díky animaci jako obrazové metafory. „Všechny předměty, látky a záclony, co se v klipu objeví, jsem přitáhla na natáčení já. Jsou spojeny s mým přímořským románkem a většinu z nich jsem přivezla právě ze Španělska. Během natáčení klipu jsem holt doma měla stůl bez ubrusu a okna bez záclon,“ doplňuje o autenticitě snímku s úsměvem Rozálie.

STREAMINGOVÉ SLUŽBY


www.instagram.com/havelkovarozalie/
www.facebook.com/rozalieofficial
www.rozaliemusic.cz

MAG#art2friends