Sex, jídlo a rock’n’roll

Divadlo pod Palmovkou chystá českou premiéru hry Vaříme s Elvisem

Divadlo pod Palmovkou zkouší novou inscenaci Vaříme s Elvisem. Černou komedii Lee Halla plnou typicky britského humoru na libeňské scéně okoření slavné hity z repertoáru Elvise Presleyho zpívané naživo. Autor předlohy, významný britský dramatik, spisovatel a básník Lee Hall napsal mimo jiné i libreto slavného muzikálu Billy Eliott, který patří k nejúspěšnějším londýnským muzikálům posledních let. Do Prahy, konkrétně do Divadla pod Palmovkou, kde má za sebou i úspěšnou divadelní adaptaci Zamilovaný Shakespeare, se tak tvorba Halla vrací již po druhé.  

Režie chystané novinky se ujala chorvatská režisérka Ksenija Krčar, absolventka pražské DAMU, v současnosti působící v chorvatském Národním divadle ve Varaždíně. Čtyři hlavní postavy ztvární herci Divadla pod Palmovkou – Vendula Fialová, Pavla Gajdošíková, Ondřej Veselý a hostující Teodor Dlugoš.

Hra, považovaná za dramatiku se specifickým označením „In-yer-face theatre“ – tedy divadlo bijící do očí, otevřené a stavící se k divákovi tváří v tvář – je plná překvapivých situací zachycujících rozporuplnost a absurditu života. Komika hry však přes veškeré pobavení a smích, se kterým mistrovsky pracuje v duchu nejlepších moderních komedií, míří k hlubším souvislostem lidského života a duše.

Česká premiéra ve Velkém sále Divadla pod Palmovkou se uskuteční 1. března 2024 od 19:00.

** Ochutnejte novinku ještě před premiérou! **

Krátká ukázka z inscenace s besedou zdarma proběhne 13. února od 18:00 ve Velkém mlýně. Nahlédnete „pod pokličku“ tvůrčího procesu, okusíte inscenaci před premiérou a následně se můžete těšit na volně navazující posezení a debatu s tvůrci (režisérkou Ksenijí Krčar a dramaturgem Ladislavem Stýblem), herci Divadla pod Palmovkou a (nejen) odbornou veřejností s možností fotografování a kladení dotazů. A na baru pro Vás bude připravené i speciální „Elvisovo menu“.

MAG#art2friends