Sex O’Clock si odnáší cenu z festivalu v Ostrově

Peklo nekonečného dospívání nejlepším seriálem. Cenu za nejlepší seriálovou tvorbu na 55. ročníku dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově získal komediální seriál z dílny Voyo Originál Sex O’Clock.

Odborná porota na něm ocenila zejména „vynalézavou dramaturgickou stavbu jednotlivých dílů a humorné řešení dramatických situací“ přičemž dodala, že „seriál Karoliny Zalabákové a Jana Bártka je pevně žánrově uchopen a díky nápaditému hereckému obsazení a aktuálnímu vykreslení postav má ambice dokonale oslovit cílovou skupinu“. Seriál se na Voyo vrátí druhou řadou.

Seriál Sex O’Clock sleduje životní osudy Adama (Maxmilián Kocek), který až dosud řešil především to, kdy už konečně přijde o panictví a jak dopadne jeho taneční kariéra. Jeho otec Michal (Jan Révai) ale zásadním životním odhalením obrátí celé rodině život naruby, přičemž odstartuje řetězec nečekaných událostí, se kterými si musí poradit jak Adamova matka Judita (Petra Bučková), tak jeho sestra (Sára Korbelová) a babička Greta (Jana Švandová).

V dalších rolích se objevují Karolin Omastová, Eva Podzimková, Jakub Žáček, Tomas Sean Pšenička, Kryštof Švehlík, Csongor Kassai, Leona Skleničková, Iva Kruntorádová, Jana Švandová, Vašek Vašák, Zuzana Kanócz, Lucie Siposová, Kristýna Leichtová, Vivien Machková, Regina Řandová, Michal Borovský, Viktor Dvořák, Zdeněk Julina, Iva Pazderková, Vojtěch Vodochodský, Josef Carda, Natálie Otáhalová a Táňa Malíková.

Ostrovský filmový festival, původně národní přehlídka filmové tvorby, vznikla v roce 1969 z iniciativy nadšenců, ostrovských učitelů a členů dětského filmového klubu Martin. Pravidelným návštěvníkem a fandou přehlídky byl scenárista a spisovatel Ota Hofman. Po letech jeho patronátu nejen nad přehlídkou, ale i celou dětskou tvorbou byl nově se formující festival s pojmenován „Festival Oty Hofmana“.

„Určitě to byla beseda k Sex O’Clock s herci a tvůrci,“ odpovídá na dotaz, co diváky letos zejména zaujalo, výkonný ředitel festivalu Vladimír Keblúšek a dodává: „Děti samozřejmě zajímaly nejen témata, kterým se seriál věnuje, ale také to, jak se natáčí intimní scény. To je samozřejmě velmi atraktivní pro následné debaty. A my dětem chceme tyto debaty po projekcích nabízet. Chceme je motivovat, aby seriál dokoukaly během školní výuky nebo i samy. A musím říct, že v mnoha případech se nám to daří. Například loni se tu s obrovským ohlasem setkala minisérie Jitřní záře, a to nejen díky svému tématu. Měli jsme reakce od učitelů, že se na seriál děti opravdu dívaly. Věřím, že to bude i letos v případě Sex O’ Clock.“

MAG#art2friends