Simona Lewandowska a Šimon Bilina – nová moderátorská dvojice Zlín Film Festivalu

Simona: Obojí, ale natěšení má rozhodně převahu.

Šimon: Těšení, klid a radost, že Zlín Film Festival je…

Simona: Zatím stále nevíme, jaký bude náš konkrétní program. Samozřejmě se vždy připravím na konkrétní akce a hosty, ale jinak je pro mě moderování zejména o přítomném okamžiku a improvizaci.

Šimon: Dýchám zhluboka. Ostatně tak jako vždycky, i při věcech středního či “mililimetrového” významu:). Vše je svým způsobem stejné a významné.

Simona: Přiznám se, že s dětským publikem nemám téměř žádné zkušenosti, ale řekla bych, že musíte být daleko bdělejší a na nic si nehrát. Udržet jejich pozornost bude o dost náročnější. A předpokládám, že moje oblíbená ironie mi tentokrát příliš nápomocná nebude. Jak rychle mě dokáží strhnout a vtáhnout do svého světa.

Šimon: Dát dětem a jejich duším prostor. Nevtloukat do nich programy naší civilizace, protože ne vše, co se třpytí… však to znáte.

Šimon: Bujaré večírky na kopci, soudružnost lidí nad filmem a sdílení zážitků. Vždy mi jako první naskočí architektura těch domů. To se nedá okoukat. Baťovský Zlín. Zahrádky. Klid.

Šimon: Je léčivá pro všechny zúčastněné. Bezprostřednost.

Simona: Nebojte se. Pokuste se nesrovnávat. Vím, že je to klišé, ale každý je výjimečný a v autenticitě je obrovská síla. Hledejte tu svou a s odvahou a pokorou si za ní stůjte. A taky se neberte příliš vážně. 🙂

Šimon: Stojí to za to žít a objevovat, co je to plný život.

Simona: Začínala jsem klasicky v divadelním kroužku, má první role byl král v pohádce Princezna na hrášku. Do nástupu na konzervatoř jsem vždy hrála mužské postavy, protože jsem byla nejvyšší.

Šimon: Od 2 let jsem chodil do Sedlčanského divadelního spolku Našlose, objevoval radost z komunikace a převtělování. Když jsme začali psát vlastní hru později s naším à la Cimrmanským spolkem Zážeh, věděl jsem, že todle potřebuju dělat dál. Pak když jsem slyšel Stingovu hudbu, věděl jsem, že umění bude definitivně můj způsob života.

Simona: Nejzásadnější pro mě byl projekt Dobré ráno, Brno! Na podzim mě čekají dva komediální projekty. Film s Petrem Zahrádkou a zkoušení v divadle Studio Dva.

Šimon: Takto neuvažuju. Pro mě je sukces to, že mám klidný nervový systém, jsem v klidu prostě a okolo sebe lidi, co mám rád:). Otvírám hudební cestu, na kterou ze srdce zvu.

Šimon: Je to pokaždé, když s režisérem najdeme vzájemnou důvěru. To se to pak dělá samo. Jiří Chlumský, Jan Svěrák, J. A. Pitínský, Michal Dočekal atd:) Vděčnost.

Simona: Upírka.

Simona: Momentálně hlavně pohyb a knížky.

Simona: Je to neuvěřitelný. Některá videa jsou strašně vtipná a je za nimi tolik práce. Holky třeba vytvářejí několikaminutové dialogy složené z různých scén ze seriálu a rozhovorů a občas tam jsou opravdu “perly”. Hrozně si vážím toho, jakou práci si s tím dávají. Jinak se i známe, občas se třeba přijdou podívat do divadla a pak pokecáme. Nejdřív jsem se bála, jestli to nebude divné, ale vůbec, vždycky to bylo moc fajn. Taky třeba pro charitativní bazar Zlaté labutě vytvořili zábavný vědomostní kvíz týkající se seriálu.

Šimon: Milí, starostliví a pečující. Díky za ně. Co víc říct.

Simona: Moderovala jsem pár soukromých akcí a na základce školní besídky. 😀Takže se za moderátora rozhodně nepovažuji. Stejně jako na divadle je to nepřetržitá komunikace s publikem, i když tady daleko zřetelnější. Jsem nervózní z toho, že se na to vlastně nedá připravit a nemůžete se za nic schovat, budu tam stát já jako Simona a ne postava, ale právě tohle je na tom to vzrušující. Těším se a jsem zvědavá, co nás společně s Šimonem čeká.

Šimon: Moderuju různé akce od gympláckého věku. Přijďte se podívat 😛

Šimon: Zůstávat za všech okolností přítomný.

Simona: Mně vyhovuje taková stručná, orientační mapka. Boďák a zbytek improvizace. Řekla bych, že v kombinaci já a Šimon se ani moc plánovat nedá, ale uvidíme. Třeba sami sebe překvapíme.

Šimon: Miluju improvizaci, ale znát kostru vždy dělá dobrotu.

Simona: Annette / Zlín / Drak / Dobble

Šimon: “Sezení u ohně” / Kdekoliv na světě / Slon / Cukrkandl

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě nabídne letos divákům 293 snímků z 55 zemí světa. V roli Young Stars se představí Anna Fialová, Darija Pavlovičová, Filip Březina a Adam Mišík. 64. Zlín Film Festival zahájí světová premiéra dokumentu Velký finále PSO. Akce se koná v termínu 30. května až 5. června.

MAG#art2friends