Simona Lewandowska v módní kolekci Zuzany Kubíčkové

Power dressing v 70. letech 20. století pomáhal ženám, zejména v byznysu a politice, získat si potřebnou autoritu a respekt. Tento módní styl podle Zuzany Kubíčkové dává dnešní ženě absolutní svobodu kombinovat mužské i ženské elementy podle své aktuální nálady či potřeby. Přísnost kalhotových kostýmů, oblekových vest, širokých ramen či vázanek tak lze zjemňovat hedvábnými látkami, zvýrazněným pasem, silnou siluetou či rafinovaně odhalenými rameny. Hra s protiklady je jedním z typických principů tvorby designérky.

Zda převáží mužský či ženský prvek nebo zda budou oba v perfektní harmonii, o tom si každá žena rozhodne sama. Kapsulová kolekce je totiž postavená na patnácti modelech, ze kterých lze vytvořit nespočet looků. Díky modulárnosti kolekce si každá žena může kombinací jednotlivých modelů vytvořit každý den jiný look a je zcela na ní samotné, jakou polohu si zvolí na ose mezi dámskými a pánskými prvky, monochromatičností a barevností, minimalismem a extravagancí či upjatostí a vyzývavostí. „U každého modelu jsem hledala ideální proporci a vzhled, aby slušel každé siluetě a velikosti,“ vysvětluje Zuzana Kubíčková. „Každá osobnost si v mé kolekci najde své,“ dodává.

Krásnou siluetu při chůzi vytvářejí klasické pouzdrové sukně se záhyby a propracovanými detaily. Velmi ženský look podporují hedvábné a saténové sukně a halenky, u nichž designérka pracuje s diagonálními liniemi a při pohybu jdou krásně s tělem.

Klasické hladké střihy kolekce připomínají svou siluetou nebo některými detaily prvky pánského šatníku. Pánskou siluetu lze proměnit například pomocí stahování v pase. Ženské křivky se tak zvýrazní díky střihovým řešením, která umožní například přizpůsobit míru nařasení sukně či nekonečnou variabilitu ve způsobu zavinutí topu.

Vázanka u krku se může aranžovat jako bohémský šál, strohá kravata nebo naopak jako výrazná dominantní mašle. Rovněž manžety rukávů lze nechat volně splývat nebo je naopak vázat na několik způsobů.

Základní barevnost kolekce jde cestou monochromatických outfitů neutrálních barev – černou, antracitovou a bílou. Osvěžení barevnosti nabízejí například odstíny chladivé modré, šeříkové nebo výrazné motivy potisku látek, které přináší velmi osobitý look.

Art direction & styling – Jan Králíček
Foto – Jakub Gulyas, asistent fotografa – Jan Přibylský
Modelky – Mariana Klangová, Simona Lewandovska, Barbora Nosková Mosorjaková
Make-up – Adriana Bartošová, Eva Svobodová
Vlasový styling – Adéla Dolejší
Produkce – Radovan Jelínek, Mariana Klangová

MAG#art2friends