Snowboardová street session s nejlepšími jezdci

Trať na Red Bull Full Moon je jedinečná v tom, že se velké části nemusí stavět. Jezdit se bude u Malé sportovní haly v pražských Holešovicích, konkrétně na schodišti s dlouhým lámaným zábradlím. Kromě railu je na místě i spousta zídek, menších zábradlí a skoků přímo volající po kreativitě jezdců. „Akce bude probíhat formou jamu/session, takže se bude pořád na co koukat,“ přibližuje koncept Kuba Hroneš. 

Akce se zúčastní nejlepší čeští snowboard jezdci jako Ladislav Hrstka, Štěpán Rokos nebo Tomáš Císař, kteří už toho mají na podobných railjamech hodně naježděno. Účast potvrdili i zahraniční jezdci jako například účastník nedávných X-Games Jesse Augustinus z Holandska nebo jeden z vůbec nejlepších railových jezdců světa Øyvind Kirkhus z Norska. Kuba Hroneš už se na jízdu po zábradlích nemůže dočkat. Snowboarding v ulicích se mi vždycky hrozně líbil. Těším se, že si to na výstavišti vyzkouším. V hlavě mám pár triků, které bych rád odjel, tak snad se to povede. Trať vůbec není jednoduchá, takže se připravte na pořádnou show,” zve diváky český jezdec a pořadatel akce Kuba Hroneš. 

Jakub je rodák ze Špindlerova Mlýna. Na snowboardu stál poprvé, když mu byly dva roky. Od šesti do třinácti let se věnoval alpskému lyžování, snowboard byl pro něj zprvu jen víkendovou zábavou. Zlom přišel po účasti na MČR ve Vítkovicích, kde na snowboardu ve své kategorii obsadil druhé místo. Od té doby se naplno věnuje snowboardingu. Jeho největším úspěchem je zlato ze slopestylu a stříbro v disciplíně Big Air na Evropských olympijských hrách mládeže ve finském Vuokatti 2022. Nejraději jezdí doma ve Špindlu, z Evropy miluje Laax a za oceánem mu nejvíc učarovaly Mammoth Mountains v Kalifornii. Jeho sportovní sen je dostat se na olympiádu v roce 2026 nebo na zimní X-Games. 

MAG#art2friends