So sorry for being me

Výstava So sorry for being me Denisy Václavové a Krištofa Kintery představí na konci září v galerii současného umění Prostora nejmladší generaci, ale i zavedené autory.

Vernisáž se uskuteční v úterý 26. září od 17:30 hod za přítomnosti Denisy Václavové a Krištofa Kintery. Výstavu bude možné navštívit v rámci otevírací doby až do 15. prosince 2023.

Galerie Prostora pokračuje s netradičním kurátorským záměrem a představuje zavedené i začínající umělce. Svůj výběr oblíbených děl ukáže kurátorka Denisa Václavová a výtvarník Krištof Kintera. Výstava neukazuje jejich vlastní díla, ale obrazy jiných, převážně současných umělců, které Krištof a Denisa sami vlastní.

Instalace v galerii Prostora představí nejmladší generaci české scény (např. Dávid Čerťanský, Ester Knapová, Samuel Kollárik, Kateřina Ondrušková), střední generaci a vrstevníky autorů (David Böhm a Jiří Franta, Zbyněk Baladrán, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Ondřej Přibyl, Jiří Petrbok, Jan Šerých), ale i např. dílo od Milana Knížáka, nebo Miroslava Tichého. Jediným zahraničním vystavujícím je David Shrigley a jeho dílo So Sorry For Being Me dalo název celé výstavě.

Galerie představí čtyřícítku umělců a to jak obrazy, tak fotografie, instalace či sochy. Jejich díla se ocitnou vedle sebe leckdy poprvé. Na výstavě jsou vystavená díla od těchto umělkyň a umělců: David Adamec, Zbyněk Baladrán, Johana Bártová, Erik Binder, David Böhm / Jiří Franta, ­Josef Bolf, Dávid Čerťanský, ­Vlado ­Doležal, ­Viktor Frešo, ­Josef Frühauf, Václav Girsa, ­Lukáš ­Jasanský / Martin ­Polák, ­Jolana ­Kahounová, Vladimír ­Kintera, ­Markéta ­Kinterová, ­Ester ­Knapová, ­Milan ­Knížák, ­Samuel ­Kollárik, ­Július Koller, Karel Kuklík, ­Micl, Kateřina ­Ondrušková, ­Jiří Petrbok, Lukáš ­Procházka, ­Přemysl ­Procházka, ­Ondřej Přibyl, Helena Sequens, David Shrigley, František ­Skála Jr. Jr., Vít Soukup, Markéta ­Soukupová, Adam Stanko, Barbora ­Šemberová, Jan ­Šerých, Radek Šíma, Miroslav Tichý, Jiří Valoch, Zuzana ­Václavová, Jan Vytiska, Richard Wiesner.”

Denisa Václavová (*1973) a Krištof Kintera (*1973) jsou výraznými osobnostmi současné výtvarné scény. Jejich průsečíkem je každoroční festival 4+4 Dny v pohybu, věnovaný výtvarnému umění a divadlu. Krištof dlouhodobě stojí za výtvarným řešením tohoto site-specific festivalu, za jeho vizuální identitou či za hlavními slogany. Denisa festival dramaturgicky, kurátorsky a produkčně zajišťuje a věnuje se právě výstavám umění v netradičních prostorech.

MAG#art2friends