Sorrentino se vrací s Parthenope

“Parthenope je svobodná, spontánní žena bez předsudků, přesně jako moje město.” Těmito slovy představil Paolo Sorrentino své nejnovější dílo novinářům na filmovém festivalu v Cannes.

Mezi hlavní témata Parthenope patří mládí a čas, který plyne, lépe řečeno, který nám doslova proklouzne pod rukama, aniž bychom si to téměř uvědomovali. Gary Oldman při setkání s novináři v Cannes také zavzpomínal na svou těžkou minulost, poznamenanou závislostí na alkoholu: “Jsem v pořádku a cítím se více v klidu sám se sebou, než když jsem byl mladší. Mám úžasnou rodinu, která mě velmi podporovala v chaosu a bolesti v mém životě, když jsem byl mladší. Nikdy jsem se netajil tím, že jsem měl problém s pitím a právě jsem oslavil 27 let abstinence. […] Když mi Paolo řekl: ‘Chci, abys byl smutným a melancholickým básníkem-alkoholikem’…no…věděl jsem, jaké to je.

Obsazení filmu v abecedním pořadí: Dario Aita, Celeste Dalla Porta, Silvia Degrandi, Isabella Ferrari, Lorenzo Gleijeses, Biagio Izzo, Marlon Joubert, Peppe Lanzetta, Nello Mascia, Gary Oldman, Silvio Orlando, Luisa Ranieri, Daniele Rienzo, Stefania Sandrelli a Alfonso Santagata.

Parthenope byla starověká řecká osada, která se nacházela na místě dnešního Neapole v Itálii, kde se Sorrentino narodil a které často figuruje v jeho filmech. Tento název je proto silně spojen s historickými kořeny Neapole. Jméno Parthenope je symbolem Neapole a její bohaté historie a kultury. V řecké mytologii byla Parthenope jednou ze sirén, které se snažily svým zpěvem svést Odyssea a jeho posádku. Když selhaly, Parthenope se údajně utopila a její tělo bylo podle legendy vyplaveno na pobřeží u místa, které se později stalo základem pro město Neapol.

MAG#art2friends