Souhra nehod

Soft-rockovou kapelu Souhra nehod čeká v září nahrávání singlu KRize a na jaře roku 2024 nahrávání prvního EP. Nejbližší koncert se uskuteční 8.11. v nuselské kavárně Kafe nůžky papír.

Pod názvem Souhra nehod původně vyšlo EP nuselského písničkáře Martina Jelínka. To se po spolupráci s herečkou a houslistkou Johanou Kyselkovou na písni Šťastná překlenulo v kapelní projekt.

Martin mě požádal, jestli bych nechtěla vymyslet houslovou linku do jedné z jeho písní, byla to pro mě vzrušující nabídka a trochu výzva. Od hraní na housle jsem si dávala dlouhou pauzu a spolupráce s Martinem mi vrátila chuť hrát a spolupodílet se na originální tvorbě,” říká Johana.

Kapela vydala v srpnu svůj první singl s videoklipem Pilíře. Skrze něj postupně hledala a nalezla svou současnou podobu zvuku. Žánrově se kapela pohybuje v akustickém soft-rocku s prvky folku.

Martin Jelínek se sám označuje jako dítě punkrocku, které bylo v dospívání osloveno folkem a v dospělosti poezií. „V současnosti píšu často v klasické písničkářské formě sebeterapie a rád se občas dotknu něčeho mimo perimetr svých prožitků a občasných duševních samot. Pnutí je ale klíč ke všemu.” Popisuje Martin vlastní tvorbu.

Uskupení má za sebou prvních pár vydařených koncertů – nejdříve jako zakládající duo s kytarou, houslemi a zpěvem, poté i s violoncellem a nyní s baskytarou, na kterou coby stálý člen hraje Kryštof Komanec. Kapela chce posluchači dopřát pestrobarevný a neoposlouchaný zvuk, který je založen na akustických nástrojích a obohacován i nástroji elektrickými.

Souhru nehod najdete na všech streamovacích platformách včetně Spotify, novinky můžete sledovat hlavně na instagramovém, nebo facebookovém profilu. Grafiku k celému projektu vytváří Zuzana Štěpančíková.

MAG#art2friends