Strhující drama, které uchvátilo celý svět

Vítězové Zlaté palmy z Filmového festivalu v Cannes, jednoho z nejprestižnějších filmových ocenění, se často těší i velké přízni diváků. Před čtyřmi lety česká kina nakazil Parazit Pon Džun Hoa, loni se obrovskému diváckému úspěchu těšila černá komedie Trojúhelník smutku. Jeho režisér a zároveň šéf letošní canneské poroty Ruben Östlund nyní žezlo pomyslně předává francouzské režisérce Justine Triet a jejímu strhujícímu dramatu o rozpadu jednoho vztahu zabalené do chytrého detektivního hávu Anatomie pádu, který dnes 19. října vstupuje do kin. 

Úspěšná spisovatelka Sandra má zdánlivě vše, úspěšnou kariéru i vyrovnaný rodinný život… tedy pouze do momentu, kdy je její manžel Samuel nalezen mrtev. Indicie vedou k tomu, že možná jejich život nebyl tak poklidný a na Sandru padá stín podezření, a následně i obvinění z vraždy. V titulní roli obviněné spisovatelky září německá herečka Sandra Hüller, jejíž oslňující výkon je již v zámoří spojován s oscarovými soškami.

Po světové premiéře na Filmovém festivalu v Cannes se film ukázal českým divákům na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se setkal s obrovským ohlasem. Včera večer zahájil pilotní sezónu nové podoby přehlídky Tady Vary, kde film zhlédlo téměř 2000 diváků.

MAG#art2friends