Sunnbrella ✚ Black Tar Jesus ✚ Karolina Beranova

Poprvé v Praze. Sunnbrella, v Londýně žijící hudebník David Žbirka přiváží do Bike Jesus své první plnohodnotné album Heartworn.

Deska míchá kytarové plochy shoegaze a oldschool breakbeaty a lze ji vnímat jako poctu kapelám typu Slowdive nebo My Bloody Valentine. Zároveň drží krok se současnými nu-gaze interprety, jako jsou bdrmm nebo Hatchie. První tracky vznikaly už koncem roku 2019, ale pandemie a další profesionální i osobní okolnosti produkci alba protáhly do druhé poloviny roku 2022. V mezičase Žbirka na přání svého otce dokončil album Posledné veci nebo odjel americké turné s kapelou Golf Alpha Bravo. Album nakonec vyšlo 24. února 2023 a David ho na české scéně představí právě v Bike Jesus.

Sekundovat bude jeden z místních písničkářských talentů, Karolina Beranova. Její inspirace proudí od malička skrze fascinaci sny a lásku k táborákovým vodáckým písním. Svůj skoro folkový projev obohacuje o prvky dream popu. Její loňské EP Please Be Gentle je postaveno na elektrické kytaře a jemných vokálech. Nahráno ve studiu Prokopa Korba (badfocus) a soustředěno na témata dospívání, vztahů a síly ega.

Trio večera doplňuje Tomáš Kopáček aka Black Tar Jesus, který je údajně považován za „doyena“ domácí indie/hipster scény. TK kolem sebe vytrvale projektuje nové hudební světy, jež následně opouští, zapaluje mosty a přesouvá se do nových galaxií. Tři roky staré album Year Insane je jednoduchá, hypnotická a snová kytarová deska, která vzešla z bolesti a depresí. Jeho poslední EP (2023) nese název once again​ /​ some other way a v produkci extrémně talentovaného – a v Bike Jesus extrémně oblíbeného – Olivera Torra se dá směle mluvit o zásadním alternativně-popovém počinu počátku sezony. Přelomovou okolností večera je fakt, že Black Tar Jesus
se zatím vyhýbal živému hraní. Atraktivní záležitost.

MAG#art2friends