Surfování, rafting nebo kayak cross v centru Prahy

Návštěvníky vedle všech těchto vodních aktivit v okolí celého ostrova čeká po celý den od 10 do 24 hodin například program pro děti, slackline a balanční hřiště, surfskate, cvičení, workshopy, dílna shapování prken, River Surf Bar, odpoledne a večer kapely i DJs. Od 17 hodin také proběhne debata o budoucí podobě ostrova za reprezentativní účasti politiků i architektů. Vstup do areálu Vlny Štvanice, který funguje mezi tenisovými kurty a skateparkem, je zdarma. Více informací a program na www.vlnystvanice.cz.

Debata Štvanice 2.0: Mapujeme budoucí tvář ostrova se od 17 hodin zaměří na rozvoj této rychle ožívající lokality. Architekt Radek Kolařík představí vizualizaci projektu renovace ostrova Štvanice. V následující diskusi se pak nad plány potkají Adam Zábranský – radní HMP pro rozvoj majetku, Lenka Burgrová – místostarostka MČ Praha 7, Tomáš Hanák architekt za Vlny Štvanice se studií k vizualizaci domu Vln Štvanice.

„Po prvním roce fungování letos celý areál otevíráme široké veřejnosti. Chceme, aby se stal  další zastávkou a oživením tohoto ostrova uprostřed Prahy,” říká Martin Leskovjan, předseda spolku Vlny Štvanice, který loni na kanál nedaleko Florence přitáhl téměř 1 400 surfařů. „Máme také radost z toho, že se nám pro debatu o budoucím rozvoji a podobě ostrova Štvanice podařilo získat velmi reprezentativní zastoupení odpovědných osob,” dodává Leskovjan.

Areál Vlny Štvanice touto akcí zahajuje letošní sezónu a otevírá se široké veřejnosti. Vedle možnosti surfování pro pokročilé i začátečníky zde bude celoročně fungovat půjčovna veškerého vodáckého vybavení, kurzy, dílna nebo River Surf Bar.

Spolek Vlny Štvanice je neziskovou organizací založenou vodáky a surfaři. Jejím cílem je prostor bývalé armádní tréninkové tratě proměnit na park vodních sportů přístupný pro veřejnost. Provozuje nejen river surfovou vlnu, ale i dráhu s divokou vodou. Zakladatel Vln Štvanice je slalomář Martin Leskovjan a jednou z hlavních duší projektu je i Jan Vondra, trenér reprezentace slalomářů. Jeho činnost je bez veřejných dotací v celé výši financována samotnými vodáky.

MAG#art2friends