Sustainable Fashion Experience! aNEB reportáž z Bruselu! 

Tento den nabídl klíčovou přednášku, která se zaměřovala na téma pomalé módy a nastavilo tón pro sérii diskusi o budoucnosti textilu. Dále pak unikátní výstavu, kde veřejnost mohla zhlédnout ekologicky šetrné kreace 16 mezinárodních designérů a zapojit se do rozhovoru s nimi.

A později odpoledne se na módní přehlídce představilo více než 30 modelů s těmito udržitelnými návrhy, které jdou nad rámec běžné módní show a nabízejí vzdělávací prohlášení o nutnosti změny v průmyslu. 

Přehlídka byla součástí širšího programu zaměřeného na životní cyklus textilií a výhody oděvů vyrobených z organických materiálů bez škodlivých chemikálií.

Celá akce zdůrazňovala nejen estetickou přitažlivost udržitelné módy, ale také její roli v propagaci životního stylu v souladu s životním prostředím. Tím, že festival představuje módu, která podporuje ekologickou odpovědnost, ztělesňuje své závazky kombinovat kreativitu s udržitelným životem.

New European Bauhaus

Nový evropský Bauhaus je iniciativa, spuštěná Evropskou komisí v září 2020, zaměřená na propojení designu, udržitelnosti, dostupnosti a inkluzivity při tvorbě a obnově městských a komunitních prostorů v Evropě. Inspiruje se původním hnutím Bauhaus a usiluje o moderní řešení ekologických výzev s cílem vytvářet životní prostředí, které jsou nejen esteticky atraktivní, ale také ekologicky a sociálně udržitelné. Iniciativa se snaží o propojení umění, kultury a technologie s principy udržitelného rozvoje.

Konference k Novému Evropskému Bauhausu proběhne také příští týden v Praze! A to 15.4. od 9:00 v CAMPu!

MAG#art2friends