Světové taneční hvězdy v Praze

Výběr z repertoáru choreografií Jiřího Bubeníčka zahrnuje jeho nejlepší umělecká díla, jako je například Bolero od Maurice Ravela, které bylo poprvé uvedeno vloni na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Součástí večera bude i premiéra Bubeníčkova zbrusu nového baletního duetu inspirovaného hudbou Zdeňka Fibicha Poem, Josefa Suka Radúz a Mahulena a dílem Josefa Václava Myslbeka, významného českého sochaře přelomu 19. a 20. století.

Sukova práce, často ovlivněná krajinou a atmosférou Čech, poskytuje hlubší vhled do kulturního dědictví a je tak neodmyslitelnou součástí kulturní historie města Prahy. Myslbek patří mezi významné osobnosti uměleckého světa, které si připomínáme v roce 2024. Inspirací pro premiérovou baletní choreografii Jiřího Bubeníčka jsou jeho monumentální díla, jako například sousoší Ctirad a Šárka, Lumír a píseň nebo proslulý reliéf Hudba ve foyeru Národního divadla. Nový duet, vytvořený speciálně pro tento večer, zatančí Martina Arduino a Marco Agostino, hvězdy z La Scaly.

Jiří Bubeníček je mezinárodní taneční ikonou a zároveň hrdým Čechem. Diváci se tak mohou těšit na exkluzivní večer plný virtuozity, který spojí oslavy české hudby s tanečním uměním na vysoké úrovni. Gala představení slibuje výjimečný umělecký zážitek ve společnosti těch nejlepších světových hvězd a má ambice stát se jednou z kulturních událostí roku.

Vstupenky na oba večery jsou k zakoupení na webové stránce Divadla na Vinohradech: https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/International-Ballet-Gala

MAG#art2friends